Krzysztof Jacek Niewiadomski jest artystą niesamowitym. Po pierwsze jest… normalny. Dr psychologii, wykładający w kilku wyższych szkołach pedagogicznych. Dziwne ? A może normalne ? Artysta, który maluje non stop i nie zabiega o wystawiennictwo. Właściwie nieupublicznianie swoich dzieł przyjął jako zasadę swojej sztuki. Pozyskanie jego działa graniczy z cudem (mam zaledwie jedno).
Zobacz więcejPoznaniacy nie mają szczególnego powodu aby Dzień Niepodległości wiązać z datą 11 listopada. W tej dacie w 1918 roku nie rozstrzygnęły się losy Wielkopolski i jej przynależności państwowej. W grudniu Poznaniacy chwycili za broń aby czynem zbrojnym w Powstaniu Wielkopolskim zdecydować o polskości Wielkopolski.
Zobacz więcejButy A kiedy po mnie zostaną Skórzane buty na strychu, To wspomnij mnie czasem, Rano. Przyjdź posiedź przy mnie, Po cichu… I nie płacz proszę, Minęło. Jeszcze nie skończył się świat, Choć twardo mi się przysnęło… Pamięć jest wieczna jak wiatr. /Michał Matejczuk/ „Tyle dobrego” Wiersz…
Zobacz więcejOd dziś stolica Polski wzbogaci się o nowy punkt na mapie kultury – Muzeum Sztuki Nowoczesnej uruchomi swoją działalność w nowej lokalizacji przy ulicy Marszałkowskiej 103. Nowoczesny obiekt przyczyni się także do transformacji Śródmieścia w przestrzeń bardziej przyjazną mieszkańcom i turystom.
Zobacz więcejW historii sztuki polskiej Józef Chełmoński należy do najwyżej cenionych malarzy, a jego twórczość zajmuje miejsce szczególne. Wykreowane przez niego wizje natury, widoki wsi i sceny z życia jej mieszkańców od przeszło stu lat są uznawane za kwintesencję „polskości” w malarstwie XIX i początku XX wieku.
Zobacz więcej„Kisling. Lśnienie Montparnasse’u”, pierwsza w Polsce monograficzna ekspozycja prac Mojżesza Kislinga; od 21 września w Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornie w czwartki, soboty i niedziele w godz. 10-18.
Zobacz więcejJan A.P. Kaczmarek zmarł 21 maja 2024 r. Urodził się 29 kwietnia 1953 r. w Koninie. Pierwsze lekcje muzyki otrzymał od swojego dziadka, który był muzykiem-amatorem. W szkole zaczął tworzyć muzykę do szkolnych spektakli. W latach 70. studiował prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas odbywania stażu w awangardowym…
Zobacz więcejImponujący muzyczny portret kobiety, która na zawsze zmieniła sztukę i kulturę. Obejmujący dziesięciolecia politycznych i osobistych zawirowań, opowiedziany w porywającej, przesiąkniętej popem muzyce.
Zobacz więcejKilka scen (foto i wideo) skojarzonych z tekstem piosenki „Pójdźmy na ilość” – Don Vasyl (Kazimierz Doliński)
Zobacz więcej
dzieł Tamary Łempickiej należą do:
© Tamara de Lempicka Estate LLC