Kategoria: Archiwum:Bez togi

Kryminalna historia Watykanu

Kryminalna historia Watykanu
Watykan to państwo, w którym pieniądze zbierane na pomoc najuboższym zasilały mafie, a nad sprawującymi władzę nikt nie miał i nie ma kontroli. Od wieków trwa w nim rywalizacja koterii walczących o wpływy, a szantaż jest podstawowym instrumentem zdobywania władzy.

Hachikō

Hachikō
8 marca 1935 umarł Hachikō - pies rasy akita, który czekał nieprzerwanie w tym samym miejscu prawie 10 lat na przybycie swojego pana przy tokijskiej stacji w dzielnicy Shibuya. Hachikō codziennie odprowadzał swojego pana - Hidesaburō Ueno, gdy ten wychodził do pracy i czekał na niego wieczorami na pobliskiej stacji....

VII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Półmaratonie

VII Adwokackie Mistrzostwa Polski w Półmaratonie
Impreza odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku (sobota) na terenie gminy Zabór, woj. lubuskie. Organizatorem jest Lubuskie TKKF przy współudziale Województwa Lubuskiego i Gminy Zabór oraz Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze we współpracy z Naczelną Radą Adwokacką w Warszawie. Partnerem jest Stowarzyszenie „Ruczajowe” z siedzibą w Łazie, gm. Zabór.

Jacek Dubois. Pożegnanie dobrej zmiany

Jacek Dubois. Pożegnanie dobrej zmiany
Cztery niezwykle kąśliwe, ironiczne, pełne czarnego humoru opowiadania, w których autor – znany ze swojego ciętego i niezwykle błyskotliwego języka adwokat Jacek Dubois – rozprawia się z obecnym światem „wielkiej” polskiej polityki. Przedstawia nam ten świat w krzywym zwierciadle, nie zostawiając suchej nitki na nikim. Czas pożegnać „dobrą zmianę”. Tom opowiadań opatrzył wstępem Robert Górski.