Leśne sprawy Misia Adwokata. Autorką bajki jest Ewa Ruszkiewicz, autorką ilustracji Zuzanna Kledzik. Książka liczy 60 stron i opatrzona jest pięknymi, nowoczesnymi grafikami. Z bajki najmłodsi Czytelnicy dowiedzą się, jakimi sprawami adwokaci zajmują się na co dzień, jak wygląda nasza praca i gdzie ją wykonujemy.
Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz Wydawnictwo C.H BECK zapraszają na wieczór autorski z adw. Wojciechem Bergierem o książce „Sztuka Obrończa. Poradnik dla Adwokatów”.
Nie żyje Witold Burker, znany bydgoski adwokat, ale także muzyk jazzowy i autor książek, m.in. "Zezowata temida", czy "Improwizowane szkice jazzowe".
Adw. dr hab. Andrzej Olaś został laureatem konkursu na książkę prawniczą najbardziej przydatną w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2021 roku.
Nagroda została przyznana za monografię jego autorstwa pt. Zarzut potrącenia w procesie cywilnym.
Za pośrednictwem Prezesów Sądów Apelacyjnych, adw. Rosati zwraca się do wszystkich sędziów sądów powszechnych w sprawie wynagrodzeń adwokatów za sprawy prowadzone z urzędu, o stosowanie bezpośrednio przepisów Konstytucji, w celu wyeliminowania praktyk naruszających zasadę równego traktowania adwokatów przez władze publiczne.
Najście kancelarii adwokackiej, zamach na tajenicę adwokacką, agresywne zachowania nie licujące z etyką dziennikarską i graniczące ze zwykłym chamstwem, muszą spotkać się ze stanowczą reakcją nie tylko samych adwokatów ale przede wszystkim samorządu adwokackiego. I to stanowczo.
Rozdział I. książki adwokata Piotra Nowaczyka - Wspomnienia nieUJAWNIONE- publikowanej cyklicznie co piątek wyłącznie na Maclawye®. Zachęcamy do systematycznej cotygodniowej lektury kolejnego rozdziału wspomnień nieUJAWNIONYCH
„Smuga światła” to najnowsza książka adw. Ewy Stawickiej przybliżająca życiorys adw. Andrzeja Rościszewskiego, wieloletniego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, obrońcy w procesach politycznych stanu wojennego, społecznika i uznanego żeglarza.
Adwokat Lidia Piwowarczyk czynnie wykonująca zawód adwokata w Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Jakkolwiek adwokatura miała stać się spełnieniem, odnalazła nową pasję i życiową drogę, której poświęca cały swój wolny czas – malarstwu. Swoimi pracami przenosi odbiorcę w miejsca swoich podróży – piękne, intrygujące i nieoczywiste, które zapisały się w pamięci a znalazły odzwierciedlenie na płótnie.
Adw. dr Anna Wilińska-Zelek została Adwokatką Roku 2022. Pani Mecenas została wyróżniona za swoją działalność dydaktyczną oraz działaność społeczną, ukierunkowaną na pomoc dzieciom i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W 2022 r. Pani Mecenas aktywnie zaangażowała się też w organizacje wsparcia dla obywatelek i obywateli z Ukrainy, m.in. szkoląc adwokatki i adwokatów w zakresie prawa migracyjnego oraz udzielania najpotrzebniejszej pomocy prawnej.