Ziemisław Gintowt poleca: Podhale. Zakopane. Kto z nas pamiętających puste góry (nie z powodu COVID 19) nie narzeka na zadeptywanie Tatr przez tabuny turystów. Jeśli dostrzegamy funkcjonującą tam patologię to ta książka nas nie zaskoczy. Ale jeśli chcemy zobaczyć jej skalę i pełniejszy obraz to może warto po nią sięgnąć.
Historia Polski była jak dotąd pisana przez tych, którzy państwem rządzili, a później, po jego utracie, próbowali je odzyskać. Nie była to jednak historia chłopów. W PRL-u, ale i w ostatnich latach, prace dotyczące włościan zazwyczaj skażone były ideologią. Andrzej Chwalba i Wojciech Harpula przedstawiają ich historię obiektywnie
Zespół Adwokacki Nr 13 położony był dokładnie vis-a-vis wejścia do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Odległość zmierzyłem krokami: 33 metry od drzwi do drzwi. No może od schodów do schodów. Położenie to było szczęśliwe i wygodne. Zdarzało się, że zabłąkany podsądny w ostatniej chwili rozglądał się za adwokatem. Wybór, często przypadkowy, padał na „trzynastkę”, bo było najbliżej.
„Smuga światła” to najnowsza książka adw. Ewy Stawickiej przybliżająca życiorys adw. Andrzeja Rościszewskiego, wieloletniego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, obrońcy w procesach politycznych stanu wojennego, społecznika i uznanego żeglarza.
Już wkrótce rozpoczniemy na portalu MacLawye® publikację książki Piotra Nowaczyka - Wspomnienia NIE-ujawnione. Książka Piotra będzie publikowana "w odcinkach" czyli rozdziałami. Mamy przed sobą półtora roku lektury, bo to aż 77 rozdziałów. Adwokaci Członkowie Wielkoplskiej Izby Adwokackiej oddają na łamach książki zane ilice i kultowe miejsca; a Ci z pokolenia 60+ być moze spotkają samych siebie.
Książka w sposób barwny zarysowuje sylwetkę niezwykłego profesora Zygmunta Ziembińskiego, teoretyka prawa, członka korespondenta Polskiej Akademii Nauk, od czasów studiów związanego z Wydziałem Prawa i Administracji UAM i znanego w akademickim środowisku Poznania jako „Gandhi”.
Dylogia Grzegorza Musiała o życiu i twórczości Tamary Łempickiej. (1) Ja, Tamara (2) Tamara, siostra wulkanu. „Tamara, siostra wulkanu” to oparta na faktach powieść o życiu wybitnej polskiej malarki Tamary Łempickiej jest kontynuacją jej losów ukazanych w powieści „Ja, Tamara”, która została wydana w 2020 r. W pierwszym tomie czytelnik śledził jej tragiczne losy w Rosji w czasie Rewolucji Październikowej, potem jej oszałamiającą karierę artystyczną w Paryżu w latach 20-30 XX wieku. Jej przyjaźnie z wybitnymi osobistościami w przedwojennej Europie - od książąt i markizów po Coco Chanel, Ernesta Hemingway’a czy Picassa..
Trudno znaleźć osobę tak pełną skrajności jak Bohdan Smoleń – jeden z największych artystów polskiej sceny. Utalentowany kabareciarz i aktor. Miłośnik zwierząt stroniący od ludzi. Postać komiczna i tragiczna zarazem.
365 Lekcji Religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić. Odkryj fakty, które są przemilczane w polskim Kościele. Książka “365 Lekcji Religii” to miażdżąca krytyka mitologii katolickiej od Adama i Ewy, aż do świętości Jana Pawła II. Kup tę książkę, aby mieć mieć większą świadomość prawdy lub podaruj ją bliskiej osobie, która wciąż nie wybudziła się z religijnego snu.
Linia obrony to zbiór siedmiu opowiadań adwokata Jacka Dubois; pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych, niż zakładali jego twórcy, szczególnie jeśli idą w parze z władzą i dużymi pieniędzmi.