Nadchodzi III Wojna Światowa

Nadchodzi III Wojna Światowa
Obowiązkowa lektura dla każdego Polaka na wiosnę 2022 r.
Doskonali autorzy: Piotr Zychowicz, historyk, dziennikarz, twórca kanału Historia Realna Historia Realna – Społeczność oraz dr Jacek Bartosiak (*), specjalista w zakresie geopolityki, twórca instytutu Strategy and Future i adwokat.
Refleksje autorów, sposób formułowania wniosków, trzeźwy i realistyczny ogląd sytuacji sprawia, że można powiedzieć, że jest to nowa jakość w polskiej dyskusji w przedmiocie stosunków międzynarodowych, która do tej pory był polukrowanym opowiadaniem o wiecznej przyjaźni wszystkich ze wszystkimi.
Autorzy wyjaśniają dlaczego wiele wskazuje na to, że napięcia strukturalne istniejące obecnie w stosunkach międzynarodowych z dużą dozą prawdopodobieństwa mogły/mogą doprowadzić do wojny – wojny rozumianej zresztą szerzej niż li tylko konflikt zbrojny w sensie ścisłym.
W mojej ocenie w polskiej przestrzeni publicznej dominuje teraz narracja romantyczna i moralne wzmożenie, które niestety potrafi doprowadzić do decyzji tragicznych.
Jeżeli nie chcemy, żeby okazało się, że właśnie mamy sierpień 1939 r. albo lipiec 1944 r. – przeczytajmy i wyciągnijmy wnioski.
Niech Polak będzie raz mądry przed szkodą.

 


(*) Współautor książki, Jacek Bartosiak jest adwokatem.