Druga debata kandydatów na stanowisko Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej

Druga debata kandydatów na stanowisko Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej

Emisja w sieci 1 lutego 2021 r. Zapis w Rzeczpospolitej 4 lutego 2021 r.

20 marca; a zatem w bieżącym roku w środkowym dniu obrad XIII Krajowego Zjazdu Adwokatury, przypada Światowy Dzień Wróbla. Zatem nic dziwnego, że zaprzyjaźnione wróbelki są XIII KZA żywo zainteresowane i doniosły nam życzliwie o mjącej się odbyć drugiej debacie kandydatów na stnowisko Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej. Informacja nie jest tajna, poufna czy niejawna. MacLawye® publikuje zawczasu zapowiedź debaty, bowiem kampania kandydatów na stanowisko Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej wyraźnie przyspiesza i budzi coraz większe zainteresowanie środowiska.

Organizatorem debaty jest redakcja Rzeczpospolitej.

Nagranie debaty (która przeprowadzona zostanie zdalnie w piątek 29 stycznia) nie będzie transmitowane na żywo. Z uwagi na ryzyko problemów technicznych, redakcja Rzeczpospolitej zdecydowała, że emisja debaty odbędzie się w poniedziałek 1 lutego o godz. 13:00

Kandydaci nie będą mieli możliwości ingerencji w nagranie po debacie, tj. autoryzacji, zmiany wypowiedzi, skrótów, usunięcia fragmentu itp. Tylko problemy, przerwy techniczne, które mogą pojawić się w sposób nieprzewidywany w trakcie nagrania, będą musiały (i mogły) być usunięte w montażu.

Debata potrwa dwie godziny. Każdy z uczestników odpowie na osiem takich samych pytań. Na każdą odpowiedź dostanie dwie minuty. Rotacyjnie każdy z uczestników rozpocznie dwie rundy pytań/odpowiedzi.

Limit dwóch minut na każdą odpowiedź będzie nieprzekraczalny. Zaoszczędzony czas odpowiedzi na jedno pytanie nie będzie mógł być wykorzystany w odpowiedzi na inne.

Pytania nie zostaną wcześniej ujawnione uczestnikom debaty.

W czwartek 4 lutego relacja z debaty zostanie opublikowana w papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej”.


[su_button url=”https://www.rp.pl/Adwokaci/301279936-Wybor-Adwokatury—zapraszamy-na-debate-Rzeczpospolitej.html” target=”blank” style=”soft” background=”#801743″ color=”#faf8f8″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” desc=”27 stycznia 2021 r. godz. 13:40″]Rz.pl POTWIERDZA ORGANIZACJĘ DEBATY[/su_button]

Co swojemu samorządowi mają do zaoferowania kandydaci na prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej? Jak widzą rozwój palestry i jej rolę w społeczeństwie? Czy potrafią zdefiniować problemy trawiące środowisko adwokackie i co ważniejszą mają pomysły na ich rozwiązanie? Jaką dają rękojmię, że determinacja potrzebna do realizacji ambitnych programów nie opuści ich wraz z podaniem wyników wyborczych?
Pytań do pretendujących do fotela szefa zielonych żabotów jest wiele. Część z nich padnie podczas debaty organizowanej przez redakcję “Rzeczpospolitej”.

 

There is nothing to show here!
Slider with alias platformycopy not found.