Jerzy Połomski 1933 – †2022

Jerzy Połomski 1933 – †2022

W wieku 89 lat zmarł Jerzy Połomski. Śpiewający barytonem piosenkarz przez ponad 60 lat był gwiazdą polskiej estrady. O śmierci piosenkarza poinformowała menadżerka artysty Violetta Lewandowska.

  • W 2000 r. Połomskiego wyróżniono Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski a osiem lat później otrzymał Srebrny Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
  • W 2018 r. u piosenkarza pojawiły się problemy ze słuchem. Po ponad 60 latach koncertowania postanowił zawiesić działalność artystyczną

Wylansował wiele utworów lat 60. i 70., takich jak m.in. Bo z dziewczynami, Cała sala śpiewa z nami, Co mówi wiatr, Daj, Kodeks, Moja miła, moja cicha, Nie zapomnisz nigdy, Tylko ona jedna, Woziwoda.

Był artystą obecnym w życiu mojego pokolenia.

jmm


Pogrzeb Jerzego Połomskiego odbędzie się w środę 23 listopada i będzie miał charakter państwowy. Uroczystość organizuje Związek Artystów Scen Polskich wspólnie z opiekunką Połomskiego. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 11.30 w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Artysta zostanie pochowany na Starych Powązkach.

Jak zdradzają organizatorzy pogrzebu, w planach są występy koleżanek Jerzego Połomskiego, które miałyby zaśpiewać mu w ramach ostatniego pożegnania. Nie wiadomo jeszcze, kto miałby dostąpić tego zaszczytu, jednak, jak informuje se.pl, dużą szansę mają na to Maryla Rodowicz, Alicja Majewska czy Irena Santor, które były z Połomskim bardzo blisko.