Czas się zbierać do Afryki

Kończy się październik i piękna złota jesień polska. W miejsce złota przyjdzie słota; mżawka, zimno i listopadowy wiatr. Zgodnie z zasadą, że listopad należy spędzać w Afryce, czas się zbierać.

A przy okazji coś dla M@c’userów wciąż poszukujących metody na konwersję plików .TOD – po roku różnych prób i poszukiwań, zwróceniu kamery video JVC sprzedawcy (i przejściu na mini Panasonica) nieco przypadkiem znalazłem najprostszy sposób konwersji plików. Otóż już od marca 2008 r. dostępny jest na stronach CyberLink’a  komponent do QT dla JVC Everio, instalujący się do QT 7.5.5. Przypomnijmy, że kłopoty posiadacy JVC Everio i Mac’ów zaczęły się po wprowadzeniu przez Appla QT 7.4.1. – kolejne poprawki nie usuwały problemu a dołączony do kamery program CyberLinka nie czytał plików .TOD; teraz po zainstalowaniu komponentu pliki otwierają się bez problemu w QT; ale nie widzi ich iMovie ’08. Na szczęście iMovie ’08 może działąc równolegle z poprzednią wersją iMovie ’06 (można ją pobrać tutaj) – a do iMovie ’06 po zainstalowaniu komponentu QT pliki importują się doskonale. Trochę rozumiem JVC, że zdecydowało się na tak mało popularny standard zapisu plików – jakość jest po prostu rewelacyjna.

Ponieważ ten post jest odwiedzany głównie poprzez link ze strony appleblog.pl przypominam publikowaną przed rokiem rozmowę z Pawłem Nowakiem – twórcą appleblog.pl
(poczekaj na załadowanie video)
🙂 [vodpod id=ExternalVideo.737157&w=425&h=350&fv=]

Wracając do Afryki, to poniżej sentymentalne wspomnienie z Kapsztadu (a tutaj amatorski reportaż z Przylądka Dobrej Nadziei – zmontowany nieco na szybko po roku “leżakowania” .TOD’ów bezczynnie na dysku ale za to w wersji HD – a w nim: foki i pingwiny w Afryce, kto nie wierzy, niech obejrzy; oraz Park Krugera i Rezerwat Tshukudu) i inne sympatyczne clipy.
🙂

 

[dailymotion id=x77cmr]