Haniebny awans czy szczęśliwa porażka?

Haniebny awans czy szczęśliwa porażka?

Pyrrusowy awans

Radość Polaków po przegranym meczu z Argentyną, najbrzydszym meczu podczas tegorocznego Mundialu, można wytłumaczyć tylko tym, że Polaksa jest naprawdę jedynym krajem na świecie, w którym wymyślono kwadratową czapkę na okrągły łeb.

Mecz Polski z Argetyną był, w wykonaniu Polaków, najbrzydszym meczem tegorocznego Mundialu. Polska nie zaprezentowała nic.

Awans Polski do 1/8 finału zapewnili Polsce Saudyjczycy, którzy w ostatnich minutach meczu z Meksykiem, strzelając gola, pozbawili Meksyk szans na poprawę bilansu bramkowego (grając do ostatnich sekund odważnie i ambitnie, w przeciwieństwie do Polaków, mimo braku szans na awans) oraz… Argeńtyczycy, którzy nie chcieli nam strzelić więcej goli, bo woleli przepuścić do 1/8 Polskę niż Meksyk, którego nie lubią. Jeśli zatem umysłowymi sobie, że wynik meczu w ogóle nie był “zaplanowaną porażką” Czesława Michniewicza i w całości zależał od innych, to skłaniałbym się do twierdzenia, że jest jednak bardziej haniebnym awansem niż szczęścliwą porażką.

Gdy sędzia podyktował rzut karny przecciwko Polsce, co niektórzy zastanawiali się czy sędzia nie został powołany przez Prezydenta Dudę na wniosek neoKRS, bo mimo analizy VAR decyzja sędziego była (i jest) niezrozumiała.

Wojtek Szczęsny był jedynym polskim zawodnikiem na boisku, który nie przyniósł nam wstydu.

Cóż,.. brakuje tylko komentrza TVP1, że awans Polski do 1/8 finału Mistrzostw świata, zawdzięczamy PiSowi, który sprzedał Saudyjczykom za bezcen Rafinerię Gdańską; a Ci w ramach wdzięczności grali z Meksykiem do ostatniej minuty walecznie i ambitnie.

– Jestem rozczarowany. Cel został osiągnięty, po raz pierwszy w XXI wieku wyszliśmy z grupy. Jest to jednak dla mnie pyrrusowy awans – powiedział Dariusz Szpakowski. – Człowiek jest nieco rozdarty w tym wszystkim. Jako Polak, kibic, życzysz tej reprezentacji jak najlepiej, chcesz być z niej dumny. Ale czy możesz być, czuć dumę z polskiej kadry, po tym co zaprezentowaliśmy w tym turnieju?

Czeka nas mecz z Francją. Oczywiście nadal będziemy kibicowali polskiej reprezentacji Ale Panowie !… Grajcie !!!