Zamiast transmisji obrad Nadzwyczajnego Hybrydowego Zjazdu Adwokatury

Zamiast transmisji obrad Nadzwyczajnego Hybrydowego Zjazdu Adwokatury

19 grudnia 2020 Rekolekcje adwentowe dla adwokatów

Polityka informacyjna Naczelnej Rady Adwokackiej to temat niewyczerpany.

Dzisiaj z czystej ciekawości, chciałem obejrzeć wideo-transmisję z obrad Nadzwyczajnego Zjazdu Adwokatury. Skoro jest nadzwyczajny to zasługuje na to aby w nim uczestniczyć jako spektator. Rano wysłałem esemesem pytanie do Sekretarza NRA, czy będzie gdzieś transmisja obrad. Nie doczekawszy się odpowiedzi zacząłem szukać w sieci. No oczywiście trafiłem na fb stronę Naczelnej Radu Adwokackiej, która właśnie zaprasza online i na żywo na swoim YT kanale, na,… Rozważania Adwentowe ojca prof. J. A. Kłoczowskiego OP – Szukając nadziei.

Ja naprawdę jestem ateistą bardzo tolerancyjnym. Nawet mnie nie oburza, że Naczelna Rada Adwokacka na swoim publicznym kanale transmituje słowo rzymskokatolickie. No ale w chwili gdy odbywa się Nadzwyczajny Zjazd Adwokatury… Bez przesady. Pomiętam jak przed XI KZA w Katowicach po Mszy Świętej i powierzeniu przez Biskupa Adwokatury Polskiej Duchowi Świętemu, ówczesny Dziekan ORA w Katowicach na kanale YT zapewniał, że teraz tę opiekę mamy zapewnioną. Byłem bardziej sceptyczny. Adwokatura powinna jednak nadziei poszukiwać w mądrych, przyszłościowych decyzjach swoich najwyższych władz a nie w rekolekcjach (są one wielu Koleżankom i Kolegom potrzebne; jednak informacja o Nadzwyczajnym Hybrydowym Zjeździe Adwokatury, w tym momencie i w tej chwili byłaby ważniejsza).

jmm

Módlmy się za Naczelną Radę Adwokacką


[su_youtube_advanced url=”https://youtu.be/fY3s7MEjM0o” playlist=”49M1gRJIah0, CejbazRg9-k, r12uotQBKes, cQ9DHHvzpYI,” width=”720″ autoplay=”yes” mute=”yes” rel=”no” playsinline=”yes” title=”ROZWAŻANIA ADWENTOWE DLA ADWOKATÓW”]