Adwokatura: celujemy w przyszłość

Adwokatura: celujemy w przyszłość

Już jutro rozpoczyna się XIII Krajowy Zjazd Adwokatury. Delegaci Adwokatury z całej Polski wybiorą prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, prezesa Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, rzecznika dyscyplinarnego Adwokatury, przewodniczącego Wyższej Komisji Rewizyjnej oraz członków: Naczelnej Rady Adwokackiej, Wyższego Sądu Dyscyplinarnego oraz Wyższej Komisji Rewizyjnej.

Zgodnie z uchwałą nr 70/2019 Zjazd odbywa się w Bydgoszczy, ale ze względu na pandemię, będzie miał on formę zdalną. KZA został podzielony na dwie części. Marcową – sprawozdawczo-wyborczą oraz wrześniową – na której delegaci przyjmą uchwały programowe, wytyczające kierunek działań Adwokatury na najbliższe lata.

Wydarzenie będzie transmitowane na stronie kza.adwokatura.pl oraz na kanale Adwokatury Polskiej na YouTube.

Na stronie kza.adwokatura.pl można zapoznać się z biogramami delegatów oraz kandydatów na stanowiska, a także z materiałami przedzjazdowymi – projektami uchwał zjazdowych, porządkiem obrad KZA oraz sprawozdaniem kadencyjnym.

Krajowy Zjazd Adwokatury odbywa się co cztery lata. Udział w nim weźmie 334 delegatów reprezentujących 24 izby adwokackie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu samorządu adwokackiego.

Obecnemu, XIII Zjazdowi, towarzyszy hasło: Adwokatura: celujemy w przyszłość. Z kolei logo Zjazdu nawiązuje do jednego z najważniejszych symboli miasta – gospodarza KZA – bydgoskiej „Łuczniczki”. Młoda kobieta strzelająca z łuku pierwotnie strzegła nieistniejącego już gmachu Teatru Miejskiego. Dziś ubrana w togę metaforycznie nawiązuje do hasła Zjazdu, przypominając iż mimo, że adwokaci często różnią się w kwestii poglądów, to ich cel pozostaje ten sam – silna, niezależna i zjednoczona Adwokatura gotowa stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

adwokatura.pl

Adwokatura Bydgoska w 100. lecie Izby – wrzesień 2018


Tak wiele Koleżanek i Kolegów zastanawia się dlaczego symbolem XIII KZA jest łuczniczka (stawiając nawet zarzuty, że na symbolicznym logo nieprawidłowo trzyma łuk), że komunikat z adwokatura.pl przedrukowaliśmy, jak przystało na Adwokacki Magazyn ILUSTROWANY z odpowiednimi zdjęciami.

Delegatom życzymy owocnych obrad.

Za 3 dni wiosna. Niech będzie Wiosną Adwokatury (do czego nawiązuje symboliczne własne logo MacLawyer’a którym opatrywaliśmy wpisy w debacie Przed XIII KZA)