Wielka gra o Ukrainę

Wielka gra o Ukrainę

Ziemisław Gintowt poleca:

Słynny strateg chiński Sun Zi powiedział: „poznaj przeciwnika, ale przede wszystkim poznaj siebie”. Bez poznania polskiej racji stanu, sytuacji geostrategicznej nie tylko naszej ale głównych graczy nie można zrozumieć wojny za naszą granicą. Rozmowy tych fachowców (czerwiec 2022) trochę niaktualne ale doskonale pokazują głębie stojących przed Ukrainą i nami wyzwań. Książka dla tych co chcą więcej wiedzieć i zrozumieć na czy polegają wybory polityczne i ich konsekwencje.

Ziemisław Gintowt

Marek Budzisz, Bogdan Góralczyk, Bartłomiej Radziejewski

Wielka gra o Ukrainę

Wypłynęliśmy na nieznane wody. Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że historia przyspieszyła. W obliczu tych dramatycznych wydarzeń łatwo jest jednak zapomnieć, że jest to jedynie jeden z symptomów o wiele bardziej złożonego procesu, jakim jest kształtowanie się nowego ładu światowego. Państwa, których elity najlepiej przygotują się do związanych z tym szans i zagrożeń, będą na dużo lepszej pozycji w tej globalnej rozgrywce. Dlatego potrzebujemy dogłębnej analizy genezy, istoty i potencjalnych skutków tego konfliktu.

Prof. Bogdan Góralczyk, Marek Budzisz i Bartłomiej Radziejewski w pasjonującej rozmowie podejmują próbę wyjaśnienia ostatnich wydarzeń z perspektywy różnych graczy takich jak: Rosja, Ukraina, ale też USA, Chiny, Unia Europejska czy Polska – odkrycia ich interesów, szans, jakie przed nimi stoją, ale także wyzwań, którym będą musiały sprostać w najbliższych miesiącach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.