W dziale Kultura & Sztuka promujemy twórczość adwokatów (ale nie książki prawnicze). Przedstawiamy adwokatów twórców literackich jak i artystów malarzy.
Polecamy wystawy, koncerty i spektakle, które mogą bądź powinny zainteresować adwokatów.
Polecamy galerie malarstwa nie tylko artystów-adwokatów ale także tych artystów, których po prostu lubimy.
Opowiadamy historie (i jeśli chcesz poznać historię portretu Mecenasa Jerzego Marcina Majewskiego kliknij tutaj).
Najnowsze artykuły
Krzysztof Jacek Niewiadomski jest artystą niesamowitym. Po pierwsze jest… normalny. Dr psychologii, wykładający w kilku wyższych szkołach pedagogicznych. Dziwne ? A może normalne ? Artysta, który maluje non stop i nie zabiega o wystawiennictwo. Właściwie nieupublicznianie swoich dzieł przyjął jako zasadę swojej sztuki. Pozyskanie jego działa graniczy z cudem (mam zaledwie jedno).
Zobacz więcejPoznaniacy nie mają szczególnego powodu aby Dzień Niepodległości wiązać z datą 11 listopada. W tej dacie w 1918 roku nie rozstrzygnęły się losy Wielkopolski i jej przynależności państwowej. W grudniu Poznaniacy chwycili za broń aby czynem zbrojnym w Powstaniu Wielkopolskim zdecydować o polskości Wielkopolski.
Zobacz więcejButy A kiedy po mnie zostaną Skórzane buty na strychu, To wspomnij mnie czasem, Rano. Przyjdź posiedź przy mnie, Po cichu… I nie płacz proszę, Minęło. Jeszcze nie skończył się świat, Choć twardo mi się przysnęło… Pamięć jest wieczna jak wiatr. /Michał Matejczuk/ „Tyle dobrego” Wiersz…
Zobacz więcejOd dziś stolica Polski wzbogaci się o nowy punkt na mapie kultury – Muzeum Sztuki Nowoczesnej uruchomi swoją działalność w nowej lokalizacji przy ulicy Marszałkowskiej 103. Nowoczesny obiekt przyczyni się także do transformacji Śródmieścia w przestrzeń bardziej przyjazną mieszkańcom i turystom.
Zobacz więcejW historii sztuki polskiej Józef Chełmoński należy do najwyżej cenionych malarzy, a jego twórczość zajmuje miejsce szczególne. Wykreowane przez niego wizje natury, widoki wsi i sceny z życia jej mieszkańców od przeszło stu lat są uznawane za kwintesencję „polskości” w malarstwie XIX i początku XX wieku.
Zobacz więcej„Kisling. Lśnienie Montparnasse’u”, pierwsza w Polsce monograficzna ekspozycja prac Mojżesza Kislinga; od 21 września w Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie-Jeziornie w czwartki, soboty i niedziele w godz. 10-18.
Zobacz więcejJan A.P. Kaczmarek zmarł 21 maja 2024 r. Urodził się 29 kwietnia 1953 r. w Koninie. Pierwsze lekcje muzyki otrzymał od swojego dziadka, który był muzykiem-amatorem. W szkole zaczął tworzyć muzykę do szkolnych spektakli. W latach 70. studiował prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas odbywania stażu w awangardowym…
Zobacz więcejImponujący muzyczny portret kobiety, która na zawsze zmieniła sztukę i kulturę. Obejmujący dziesięciolecia politycznych i osobistych zawirowań, opowiedziany w porywającej, przesiąkniętej popem muzyce.
Zobacz więcejKilka scen (foto i wideo) skojarzonych z tekstem piosenki „Pójdźmy na ilość” – Don Vasyl (Kazimierz Doliński)
Zobacz więcej
dzieł Tamary Łempickiej należą do:
© Tamara de Lempicka Estate LLC