Profrekwencyjne działania warszawskiej ORA – ryzykowna akcja :-)

Profrekwencyjne działania warszawskiej ORA – ryzykowna akcja :-)

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zachęca adwokatów do udziału w Zgromadzeniu, które odbędzie się zdalnie w dniach 30-31 stycznia br.

Jest to duże wyzwanie dla warszawskiej izby, która jest najliczniejszą w Polsce – liczy ok. 6 tys. adwokatów. Aby wybory i uchwały były ważne, w zgromadzeniu – zarówno pierwszego jak i drugiego dnia – musi wziąć udział co najmniej 50% członków izby. Dlatego warszawska ORA prowadzi w social mediach akcję „Adwokatura jest frekwencją”, mającą na celu zachęcenie adwokatów izby warszawskiej do udziału w zgromadzeniu.

ORA w Warszawie ma również propozycję dla dzieci adwokatów. W czasie gdy rodzice będą uczestniczyć w zgromadzeniu, Rada przygotowała dla najmłodszych teatrzyki oraz spotkania archeologiczne. Dla najmłodszych w godzinach 10:00-16:00 dostępne będą spektakle on-line Teatr Niewielki. W sobotę „Huhuha”, w niedzielę „Tu i tam”.

Dla starszych dzieci o godzinie 12:00 Archeolożka Zosia – Francuska 16A, Warszawa poprowadzi wykłady o fascynujących kartach przeszłości. Sobota: „Archeolodzy nie szukają dinozaurów”, niedziela: „Dawno, dawno temu w mrokach jaskini. O pierwszych ludziach i początkach sztuki”. Linki do spektaklów i wykładów zostaną wysłane do członków Izby przed Zgromadzeniem.

źródło: adwokatura.pl


Program przygotowany dla dzieci adwokatów na czas zgromadzenia izby, to akcja niezwykle sympatyczna; ale…. ryzykowna 🙂

No bo jeśli w domu jest tylko jeden komputer mamy adwokat albo taty adwokata, to ich udział w Zgromadzeniu Izby staje się wątpliwy.

Miejmy nadzieję, że dzieci adwokatów mają swoje komputery a frekwencja na Zgromadzeniu Warszawskiej Izby Adwokackiej będzie wysoka.

jmm