Polscy żołnierze oskarżeni o zbrodnie w Afganistanie

Czy powinni wyjść z aresztu ?

Żołnierze oskarżeni o zbrodnię w Afganistanie wyjdą z aresztu?2008-01-15 18:03Polscy żołnierze oskarżeni o zbrodnie wojenne w Afganistanie być może będą odpowiadać z wolnej stopy – dowiedział się „Wprost”.14 lutego sąd wojskowy w Poznaniu będzie rozpatrywał wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu dla siedmiu polskich żołnierzy, którym postawiono zarzut zabicia w Afganistanie sześciu cywili i ranienia wielu innych.Jak dowiedział się „Wprost”, oskarżonym udzielił poręczenia twórca i pierwszy dowódca „Gromu” gen. Sławomir Petelicki. Jeśli sąd przychyli się do wniosku obrońców żołnierzy i uzna to poręczenie za wystarczające, żołnierze mogliby opuścić areszt i odpowiadać z wolnej stopy. 

Źróóło: Wprost

 • JAKA JEST WASZA OPINIA ???
 • CZY POLSKIE SĄDY STOSUJĄ ARESZT TYMCZASOWY PRAWIDŁOWO ? 
 • JAKIE POWINNY BYĆ ZASADY STOSOWANIA TYMCZASOWEGO ARESZTU ?
    
 • Wybierz z widgetu video i obejrzyj film ŚLEDCZAK – Sylwestra Latkowskiego  
  za kilka dni dłuższy tekst o areszcie tymczasowym w praktyce polskiego wymiaru sprawiedliwoś
  ci

  2 pomyślał o „Polscy żołnierze oskarżeni o zbrodnie w Afganistanie

  1. Miom zdaniem areszt jest stosowany przez polskie sądy….. beznadziejenie, bez sensu, bezkrytycznie, bezkarnie, beretowo ( to taka dowolna i swobodna analogia do kapturowo – żeby pasowało do be :))
   Ciężko wyrażać opinię o sprawie której się nie zna akt, szczególnie przy tak ciężkich zarzutach, a jednak warto pamietać o przesłankach tymczasowego aresztu, nawet w sprawie tak dużego kalibru.
   najistotniejsze – w jaki sposób podejrzani i czy w ogóle istnieje takie niebezpieczeństwo, mogliby utrudniać postępowanie będąc na wolności?
   mnie, pewnie jak więszości z nas coś w tej sprawie śmierdzi. i raczej nie chodzi o lokalny patryiotyzm i solidaryzowanie się z “naszymi chłopakami”

  2. Państwo polskie wysyła nasze wojsko na wojnę zdając sobie sprawę, że sama wojna jest z założenia zła . Młodzi ludzie wyjeżdzają tam chętnie, aby zarobić trochę pieniędzy, bo w naszym kraju to trudne- miałam okazję z nimi porozmawiać. Sytuacja psychiczna przerasta wielu żołnierzy – brak rodziny , ciągły lęk, brakpsychologów. Myślę, że traktowanie ich jak zwykłych przestępców to jakaś pomyłka. Aresztowanie to była parada. Nawet jeśli okazałoby się, że w jakiś sposób są winni to należy traktować ich z szacunkiem. Współczuje rodzinom!!!!!!!

  Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.