Po XII Krajowym Zjeździe Adwokatury

Informacyjna manipulacja TVP 1

>> Podczas Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie przyjęto uchwałę w sprawie ochrony ładu konstytucyjnego. Tak adwokaci odpowiedzieli na apel prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego o jedność środowiska prawniczego przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, czyli większości parlamentarnej << – mówił spiker Wiadomości Michał Adamczyk. W Internecie tę informację zatytułowano: “Rzepliński podburza prawników przeciwko PiS”.

Jednocześnie z kanału Adwokatura Polska na YouTube zdjęto relację własną z obrad XII Krajowego Zjazdu Adwokatury.Nie wiem kto zarządził zdjęcie materiałów własnych XII Krajowego Zjazdu Adwokatury z Internetu. Ale skoro już tak postąpiono, to poniżej zamieszczam relację skompilowaną z materiałów TVN i materiałów zgranych w toku XII Krajowego Zjazdu Adwokatury. Czy mój wybór jest tendencyjny ? Czy też jest informacyjną manipulacją ? Tendencyjny jest. Manipulacją nie. Po prostu złości mnie przekaz, który zafundowała nam TVP 1. A jeszcze bardziej zniknięcie relacji własnej Adwokatury. <<< Najwyraźniej niedostępność tych materiałów miała charakter czysto techniczny, niemniej o fakcie poinformowały nawet media publiczne; pozostawiam w tym wpisie wybrane fragmenty (relację TVN, przemówienie prof. Rzeplińskiegoo i przyjęcie uchwały #2; oraz dodaję kanał YouTube Adwokatury Polskiej z pełnym zapisem pierwszego i drugiego dnia KZA).

Przyjęcie przez XII Krajowy Zjazd Adwokatury uchwały #2 o ochronie ładu konstytucyjnego w Polsce nie jest żadną “odpowiedzią na apel”. To jest głos Adwokatury Polskiej. Ważny wobec skierowania do Sejmu przez aktualną większość parlamentarną nowego projektu ustawy, która ostatecznie “dobija” Trybunał Konstytucyjny.

[vimeo 193295721 w=640 h=360]
XII Krajowy Zjazd Adwokatury from MacLawye® on Vimeo.
28 listopada 2016 r.

Materiały wideo na kanale You Tube Adwokatura Polska, były przez pewien czas niedostępne z powodów technicznych. Obecnie można już obejrzeć pełną relację z obrad.

Pierwszy dzień obrad XII Krajowego Zjazdu Adwokatury:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_jXcXpXUOEk&w=599&h=340]
Drugi dzień obrad XII Krajowego Zjazdu Adwokatury:
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=LLgnac5b3G8&w=599&h=340]

Wieczorem, relacje z XII Krajowego Zjazdu Adwokatury ponownie zostały “zablokowane” jako filmy prywatne na kanale YouTube Adwokatura Polska. Jak mniemam kanałem administruje Naczelna Rada Adwokacka. Trudno mi wnioskować czy zarządzono jakąś blokadę dostępu do relacji czy wprowadzono listę proskrypcyjną. W każdym razie z mojego komputera w tej chwili relacji obejrzeć nie można.