Pegasus

Pegasus

Tego co się w Polsce dzieje, już nie sposób skomentować.

Pegasus to program służący do całkowitej inwigilacji smartfonów stworzony przez izraelską firmę NSO Group. Został on wdrożony prawdopodobnie już w 2013 roku, ale odkryto go dopiero w 2016 r.

Pegasusem można zarówno “wydobyć” wszystkie informacje i dane znajdujące się na telefonie ofiary, jak i śledzić jej komunikację w czasie rzeczywistym. Mówimy tutaj zarówno o wiadomościach SMS, czy tych na komunikatorach typu Messenger i WhatsApp, jak również nagrywaniu rozmów głosowych. Pegasus jest też w stanie obejść zabezpieczenia programów, które szyfrują wiadomości. Po prostu nic nie może mu umknąć.

Pegaz przynosił Zeusowi grzmoty i błyskawice, tak, aby zawsze miał je pod ręką gdy tylko ich potrzebował. Pegaz był na tyle posłuszny Zeusowi, że zawsze był na czas gdy został zawołany oraz nigdy nie zdarzyło mu się upuścić ani zgubić broni swojego Pana. Służył wiernie Zeusowi aż do końca swoich dni. Ostatniego dnia swojego życia, kiedy Zeus przemienił go w konstelację, jego jedno, małe piórko spadło na ziemię.

Nie ma raczej szns na powołanie w Sejmie specjalnej komisji z uprawnieniami śledczymi. dzisiaj rozpoczęła prace Nadzwyczajna Komisja Senacka, która jednak nie ma uprawnień śledczych. Pozostaje nam wierzyć, że prace senackiej komisji, będą owym “małym piórkiem” które spadło na ziemię.