Orgia na plebanii

Orgia na plebanii

Gorszące doniesienia pojawiają się na temat imprezy na plebanii w Dąbrowie Górniczej. W mieszkaniu jednego z księży miała się odbyć orgia. “Uczestnicy imprezy brali środki na potencję. Jeden z nich zasłabł, bo prawdopodobnie je przedawkował” – relacjonuje “Fakt”.

Śledczy prowadzą postępowanie w sprawie “nieudzielania pomocy osobie będącej w stanie zagrożenia życia”.

O tym, że do imprezy rzeczywiście doszło, potwierdził dziennikarzom proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. – O sprawie dowiedziałem się od ks. Tomasza, który poinformował mnie o tym zdarzeniu następnego dnia i natychmiast zgłosiłem sprawę sosnowieckiej kurii – mówi “Faktowi” ks. Andrzej Stasiak. Jak dodał, osobiście “wyciąłby uczestników tej szatańskiej zabawy do siódmego pokolenia”.

Do tej kwestii w rozmowie z Onetem odniósł się specjalista. To psychiatra, dr hab. med. Krzysztof Krajewski-Siuda, który często współpracuje z księżmi. Zwraca on uwagę na fakt, że problemy wynikające z niespełnienia seksualnego nie są wśród kleru niczym nowym:

Pewna część duchownych, z bardzo różnych powodów, zmaga się ze zjawiskiem hiperseksualności. Rozumiemy przez to sytuację, kiedy ktoś dopuszcza się instrumentalnego traktowania drugiej osoby w kontekście seksualnym nieprowadzącym do budowania relacji – tłumaczy psychiatra.

 

 

Specjalista zwraca uwagę na fakt, że problemy pojawiają się także ze względu na presję społeczną. Psychiatra sugeruje, że księża nie radzą sobie z tym tematem ze względu na oczekiwania ze strony osób świeckich, które wymagają nieskazitelności i uznają, że stan duchowny jest wyjątkową, wybraną grupą społeczną.