Nowość MacLawye®’a

WPIS ARCHIWALNY – nieaktualny w odniesieniu do form przekazu na blogu

Wszystkich Państwa odwiedzających tego bloga zapraszam, do skorzystania z nowej formy przekazu jakim będą krótkie felietony video.Po prawej stronie paska bocznego widzicie Państwo miniaturę ekranu video. [AKTUALIZACJA]: pasek boczny zawiera teraz jedynie widżet do polskaxxi.tv natomiast materiały video MacLawyer’a publikowane są w zakładce menu poziomego

Jeśli ‘klikniecie’ Państwo w zieloną strzałkę, obraz się powiększy i będziecie mogli wysłuchać i obejrzeć pierwsze video na blogu MacLawye® (jest to Powitanie, video, które było już publikowane na stronach internetowych mojej kancelarii a na blogu publikowane jest w zasadzie ze względów technicznych). Jeśeli ‘klikniecie’ Państwo w strzałkę niebieską, przejdziecie do poprzedniego lub następnego video.

Strzałka szara oznacza, że dalej już nic nie ma.

Bardzo proszę Państwo o komentarze do tego wpisu; zwłaszcza co do jakości odtwarzania na waszym komputerze (proszę podać z jakiego komputera Państwo korzystacie oraz z jakiej przeglądarki internetowej) oraz czasu “ładowania się” klipów video. Można zauważyć, że z uwagi na umieszczenie klipu video, prawy pasek boczny ładuje się nieco wolniej – jednakże w tym czasie można spokojnie czytać już załadowany i widoczny tekst. Użytkownicy Moc’ów nie będą raczej mieli problemów. 
😉
Cały cykl mini felietonów video, które zamierzam publikować regularnie, nazwałem POprawa; a dlaczego ? – niechaj tytuł tego cyklu wyraża moją nadzieję, że polski system prawny będzie się stawał lepszy (chociaż niekiedy można zwątpić).

Oczywiście nie będę dokonywał “retransmisji” każdej audycji, zaś jeżeli podejmę w tekście polemikę z wypowiedzią tego barwnego polityka, to będzie to z pożytkiem dla czytelników MacLawye®’a.

Dzisiaj uruchomiając tę nowość MacLawye®,a  pozwalam sobie także retransmitować z video-strony POLITYKA.PL  mini-wykład Pana Prof. Jerzego Bralczyka na temat netykiety i języka w Internecie. Pan Prof. Jerzy Bralczyk jest dla mnie i dla wielu zapewne moich czytelników “wyrocznią” w sprawach poprawności posługiwania się językiem polskim; pisząc teksty w Internecie i interesując się hobbystycznie informatyką wciąż przeżywam dylematy, związane z ‘kliknięciami’, ‘linkiem’, ‘konwersją plików’ – zupełnie świadomie biorę te wyrazy w taki wymyślony przeze mnie “pojedynczy cudzysłów” aby podkreślić, że mimo iż tych słów używam, to jednak z lekkim obrzydzeniem; słowa te weszły już jednak do języka.

O zgodę na “retransmisję” video-wykładu zwróciłem się do adminisytatora strony POLITYKA.PL i sądzę, że ją otrzymam.

Mimo, że opublikowanie video-bloga w Internecie na stronach takich (Panie Profesorze, znowu…) ‘providerów’  jak YouTube czy  VodPod.com – moim zdaniem – zwalnia od obowiązku uzyskiwania zgody na tę retransmisję; to na pewno nie zwalniają od zapytania o zgodę dobre obyczaje.

Natomiast o zagadnieniach związanych z naruszaniem praw autorskich w Internecie, najlepiej w całej sieci informuje i komentuje Piotr Vagla Waglowski.

I jeszcze te emotikony !? – ale na to Pan Profesor Jerzy Bralczyk w swoim wykładzie wyraźnie pozwolił.

😉

🙂

9 pomyślał o „Nowość MacLawye®’a

 1. Strona się rozwija w niezłym tempie, jestem pod wrażeniem 🙂 Video jest świetną formą przekazu, sam na AB niedługo uruchamiam ten kanał kontaktu z czytelnikami. Choć u mnie to będzie tylko video z tego co się dzieje na ekranie mojego komputera a nie ja 🙂

 2. A szkoda, że tylko to co na ekranie, Ty też mógłbyś się od czasu do czsu pokazć Mac’userom;
  🙂

 3. Wiem, że Pan Mecenas sam prowadzi tę stronę poczynając od tresci merytorycznej a na “zawieszeniu” w Internecie kończąc. Strona jest fajna i prawniczo i “internetowo” A najbardziej podoba mi się zaproponowany przez Pana tytuł cyklu video felietonów PO-prawa (mnie by się bardziej podobał po-PRAWIE
  🙂

 4. POdoba mi się to, że maclawyer nie tylko pisze o prawie ale też opowiada o nim i przedstawia na blogu w formie video. Drugą rzeczą, która szczególnie zwróciła moją uwagę na maclawyerze jest to, że prócz postawy typowo prawniczej też od czasu do czasu maclawyer dodaje coś zabawnego od siebie.Strona jest świetna, Oby tak dalej. Pozdrawiam Serdecznie.
  kmm

 5. MacLawyer się rozrsta- i bardzo dobrze. Cieszę się bardzo, że można o ważnych problemach prawniczych dyskutować z leciutkim przymróżeniem oka. Świetny pomysł z filmikami. POzdrawiam i życzę dalszego rozwoju strony.

 6. Ale Pana Korwina możnaby usunąć ze strony, bo jak cyt. “pigmej ma IQ na poziomie 70 i inni murzyni go w Afryce zjadają” lub “Hitler, Karol Marks czy inne Kwaśniewskie”- przy całym szacunku jaki można mieć dla Panna Korwina za polityczny ekscentryzm, strona Pana Mecenasa jest dość obiektywna a umieszczanie takich nietolerancyjnych i wypranych z politycznej poprawności filmików może zostać przez internautów źle odebrane i w efekcie zniechęcić ich do odwiedzania bloga.

 7. @Bulle; > Twój komentarz, sprowokował mnie do całkowicie odmiennego wniosku. Nie tylko nie mam zamiaru usunąć JKM ze strony (a dokładnie z widgetu na pasku bocznym) ale przeciwnie, podjąłem decyzję, że każdy materiał video, który choćby przez jakiś czas będzie wykorzystywany w widgecie na p[asku bocznym; zostanie takąe opublikowany w poście na stronie domowej. Wyjaśnienie znajdziesz w następnym wpisie.
  Za komentarz bardzo dziekuję.
  🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.