Mundial 2022. Dzisiaj: Polska – Meksyk

Mundial 2022. Dzisiaj: Polska – Meksyk

Rozpoczął się Mundial. Jakoś ten fakt nie zmienia mojego podejścia do sportu jako takiego i kibicowania. Niemniej uznałem, że nie wypada nie wspomnieć  o Mundialu na MacLawye®.

No to wspominam. A przy okazji wspominam niegdysiejsze Mundiale, które jednak były inne.

jmm


To już będzie szczęście czy jeszcze fart?

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza zazwyczaj nie zachwyca. Bronią go za to wyniki, a przecież to one będą najważniejsze w mistrzostwach świata. Kibice zadają sobie pytanie, czy dobra passa Biało-Czerwonych w meczach wyżej notowanymi rywalami przedłuży się na spotkanie z Meksykiem. I czy to już będzie szczęście czy jeszcze fart.

Dariusz Dobek – Korespondencja z Kataru

Polska nie będzie faworytem meczu z Meksykiem. To spotkanie zapewne nie będzie udane w naszym wykonaniu pod względem czysto piłkarskim. Jakkolwiek by to jednak nie zabrzmiało, na koniec będzie liczył się tylko wynik.

22 listopada 2022 r.

0 : 0

Nikt się chyba jednak nie obrazi, jeśli tym razem skupimy się na rezultatach, a ewentualne fajerwerki zostawimy na inny czas. A jeśli polska kadra na mundialu znów będzie wygrywała mecze, których pozornie nie powinna, będzie to oznaczać, że to jednak nie jest fart, a szczęście; “fart nie trwa długo, ponieważ nie zależy od nas. Szczęście tworzymy sami, dlatego trwa wiecznie”.


Mundial w Katarze to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbywa się na Bliskim Wschodzie i pierwszy w kraju islamskim. Jest to też pierwszy mundial, który rozgrywany jest jesienią. To również ostatni mundial, w którym wezmą udział 32 drużyny. Na następnych mistrzostwach w 2026 roku liczba drużyn zostanie powiększona do 48.

Katar został wybrany na gospodarza turnieju 2 grudnia 2010. Do organizacji mistrzostw kandydowały także: Australia, Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone.

Wybór wywołał kontrowersje. W 2013 roku francuski magazyn “France Football” opublikował raport z wynikami dziennikarskiego śledztwa, w którym ujawniono kulisy przyznania Katarowi organizacji Mistrzostw Świata w 2022 roku. Zdaniem dziennikarzy katarscy szejkowie “kupili” prawa do organizacji mistrzostw.