Możesz odwiedzić witrynę w wersji tekstowej, z możliwością tłumaczenia wpisów na inne języki

Linia obrony. Nowa książka adwokata Jacka Dubois

Linia obrony. Nowa książka adwokata Jacka Dubois

Linia obrony to zbiór siedmiu opowiadań pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych, niż zakładali jego twórcy, szczególnie jeśli idą w parze z władzą i dużymi pieniędzmi. Znajdziemy tu teksty o prawnikach, którzy dla własnej korzyści naginają prawo. O leciwej bizneswoman, która pragnąc zabezpieczyć schedę, zainicjowała iście książkową intrygę. O przedsiębiorczej młodej ekonomistce, która marzyła o zostaniu pisarką i w zaskakujący sposób wykorzystała swoje talenty, by osiągnąć ten cel. Czy o ambitnym biznesmenie, który w niecodzienny sposób zawalczył o awans w pracy. Wszystkie opowiadania są błyskotliwe, intrygujące, czasem zabawne, ale zawsze zmuszają do myślenia i przestrzegają przed ferowaniem pochopnych wyroków.

***

Opowiadania zebrane w tej książce są literacką fikcją, a opisane w niej postaci nigdy nie istniały. Jednak w większości wypadków inspiracją był jakiś epizod z mojego życia zawodowego.

Jacek Dubois


Spotkanie autorskie 7 grudnia 2022 r. w siedzibie ORA w Warszawie

Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz wydawnictwo Purple BOOK serdecznie zapraszają na wieczór autorski z adw. Jackiem Dubois z okazji premiery jego książki „Linia obrony”. To pierwsza po pandemii okazja do spotkania w siedzibie ORA w Warszawie z wybitnym adwokatem, świetnym pisarzem i niezwykle serdecznym człowiekiem – mecenasem Jackiem Dubois.

Spotkania autorskie z mec. Jackiem Dubois cieszą się wyjątkową frekwencją i towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia br. o godzinie 18.30 w siedzibie ORA w Warszawie – al. Ujazdowskie 49.

Rozmowę z autorem poprowadzi Monika Sobień – dziennikarka, scenarzystka i pisarka.


Uwaga: aktualnie książka niedostępna; należy próbować po dacie premiery 23 listopada 2022 r.
Dystrybutor na stronie zakupu podaje: data premiery 23 listopada 2022 r.
zatem należy założyć, że zakup następuje w przedsprzedaży
a dystrybucja rozpocznie się 23 listopada.

***