Linia obrony. Nowa książka adwokata Jacka Dubois

Linia obrony. Nowa książka adwokata Jacka Dubois

Linia obrony to zbiór siedmiu opowiadań pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych, niż zakładali jego twórcy, szczególnie jeśli idą w parze z władzą i dużymi pieniędzmi. Znajdziemy tu teksty o prawnikach, którzy dla własnej korzyści naginają prawo. O leciwej bizneswoman, która pragnąc zabezpieczyć schedę, zainicjowała iście książkową intrygę. O przedsiębiorczej młodej ekonomistce, która marzyła o zostaniu pisarką i w zaskakujący sposób wykorzystała swoje talenty, by osiągnąć ten cel. Czy o ambitnym biznesmenie, który w niecodzienny sposób zawalczył o awans w pracy. Wszystkie opowiadania są błyskotliwe, intrygujące, czasem zabawne, ale zawsze zmuszają do myślenia i przestrzegają przed ferowaniem pochopnych wyroków.

***

Opowiadania zebrane w tej książce są literacką fikcją, a opisane w niej postaci nigdy nie istniały. Jednak w większości wypadków inspiracją był jakiś epizod z mojego życia zawodowego.

Jacek Dubois


Spotkanie autorskie 7 grudnia 2022 r. w siedzibie ORA w Warszawie

Dziekan ORA w Warszawie adw. Mikołaj Pietrzak, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz wydawnictwo Purple BOOK serdecznie zapraszają na wieczór autorski z adw. Jackiem Dubois z okazji premiery jego książki „Linia obrony”. To pierwsza po pandemii okazja do spotkania w siedzibie ORA w Warszawie z wybitnym adwokatem, świetnym pisarzem i niezwykle serdecznym człowiekiem – mecenasem Jackiem Dubois.

Spotkania autorskie z mec. Jackiem Dubois cieszą się wyjątkową frekwencją i towarzyszy im niepowtarzalna atmosfera.

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia br. o godzinie 18.30 w siedzibie ORA w Warszawie – al. Ujazdowskie 49.

Rozmowę z autorem poprowadzi Monika Sobień – dziennikarka, scenarzystka i pisarka.


Uwaga: aktualnie książka niedostępna; należy próbować po dacie premiery 23 listopada 2022 r.
Dystrybutor na stronie zakupu podaje: data premiery 23 listopada 2022 r.
zatem należy założyć, że zakup następuje w przedsprzedaży
a dystrybucja rozpocznie się 23 listopada.

***