Galeria Krzysztofa Szkurata

Galeria Krzysztofa Szkurata

Adwokat, Krzysztof Szkurat; potrzebny nam taki,
W korporacyjach bardzo potrzebne dziwaki,

Od kilku dni, MacLawye® ma zaszczyt prezentować Państwu (Obecnie w archiwum serwera flickr), kilka obrazów z kolekcji sztuki Adwokata Krzysztofa Szkurata. W kolejności (od góry widgetu), możece Panstwo zobaczyć dzieła:

  • 1. Szarlotka – Tadeusza Sobkowiaka
Mec. Krzysztof Szkurat & Mec. Wojciech Kubiak
Mec. Krzysztof Szkurat & Mec. Wojciech Kubiak
  • 2. Mag – Jerzego Jurgi
  • 3. Śmierć – Jerzego Jurgi
  • 4. Il sole – Jerzego Jurgi
  • 5. Z cyklu: wyspy zaczarowane – Ewa Gosiewska – Borowiecka
  • 6. Kompozycję – Katarzyny Zygadlewicz

Obrazy Jerzego Jurgi pochodzą z cyklu “Major Arcana” i są wyrazem fascynacji autora tarotem. Siódme ze zdjęć to właściciel kolekcji i twórca galerii Mec. Krzysztof Szkurat (z obrazem Jerzego Jurgi w tle).

Jestem pewien, że Krzysztof nie będzie mi miał za złe, będącego parafrazą słynnego fragmentu opinii jaką o hrabim wypowiada Ksiądz Robak w Panu Tadeuszu, podtytułu niniejszego tekstu. Ale doprawdy trzeba być wielkim dziwakiem w najlepszym znaczeniu tego słowa aby prowadzić kancelarię adwokacką, będącą jednocześnie żywą i funkcjonującą Galerią Sztuki. Bowiem zebrane przez Krzysztofa obrazy nie są li tylko kolekcją; w kancelarii którą Mec. Krzysztof Szkurat prowadzi razem z Mec. Wojciechem Kubiakiem, Krzysztof organizuje wystawy a wernisaże odbywają się regularnie, do niedawna co najmniej cztery razy w roku.