Do gąski świętomarcińskiej

Do gąski świętomarcińskiej

Przepis na gęś pieczoną świętomarcińską podawałem na MacLawye®ze jeszcze w 2008 r. więc nie ma co go powtarzać; link do historycznego wpisu wystarczy.

Ale co do gąski ?

Sam bym się nie odważył proponować; zatem korzystając z długoletniej znajomości, po internetowej konsultacji z restauratorem i uznanym sommelierem Panem Przemkiem Wawrzyniakiem, do gąski pieczonej faszerowanej polecam jedno z tych win:

Przemysław Wawrzynik w Restauracji Delicja w Poznaniu

A swoją drogą z Restauracją Delicja w Poznaniu (a jeszcze wcześniej w Obornikach) wiąże się tyle wspomnień, że czas ją ponownie odwiedzić. – jmm

Restauracja Delicja działa w tym samym miejscu nieprzerwane od 1999 roku, choć działalność firmy jest starsza. Powstała bowiem w 1981 roku w Obornikach Wielkopolskich, a jej założycielami byli Hanna i Jerzy Witaszak. Dziś restauracja mieści się w centrum Poznania i stała się miejscem, do którego nie tylko przychodzi się na niedzielny obiad, ale także na biznesowe spotkania. Elegancki wystrój i wyborne menu sprawiają, że chętnie organizowane są tu wesela, a catering wynajmowany jest także na inne przyjęcia okolicznościowe oraz firmowe.


Od 2013 roku restauracja Delicja jest jednym z kilkunastu – na arenie międzynarodowej – ambasadorów marki Luce, opracowanej przez Vittorio Frescobaldiego i Roberta Mondavi dla tworzenia najlepszego toskańskiego wina na świecie.

 

 

 


 

 

***