Zmarł adw. Eugeniusz Michałek – Adwokatura wielkopolska już nie będzie taka sama

Zmarł adw. Eugeniusz Michałek – Adwokatura wielkopolska już nie będzie taka sama

29 czerwca br. w wieku 66 lat zmarł adwokat Eugeniusz Michałek.

Z jego odejściem kończy się pewna epoka. Coś się skończyło i adwokatura wielkopolska już nie będzie taka sama –powiedział o zmarłym adw. Eugeniuszu Michałku jego przyjaciel – adw. Andrzej Reichelt.

Kształcił i egzaminował pokolenia młodych adwokatów przez prawie 30 lat. Andrzej Reichelt nie wyklucza, że wyszkolił nawet tysiąc prawników. – On ich nie uczył prawa, tylko adwokackiego fachu. Nie widzę nikogo, kto by tak prowadził szkolenia dla młodych ludzi, z taką pasją – uważa Andrzej Reichelt. – Na jego zajęciach frekwencja była znakomita. W sposób sugestywny i przystępny zdradzał tajniki zawodu. Aplikanci się go bali, ale jeszcze bardziej się bali przed nim skompromitować… Był erudytą o rozległej wiedzy. Wystąpienia miał opanowane do perfekcji. Uważał, że nawet w banalnych sprawach przemówienie, nawet jeżeli nie przekona sądu, powinno być wartością samą w sobie.

Eugeniusz Michałek już nie wystąpi w sądzie, zaskakując łacińskimi cytatami. Nie przyjdzie na jutrzejsze ślubowanie 130 młodych adwokatów, których wyszkolił. Nie przywoła refleksji według Pascala, że człowiek to słaba trzcina i to właśnie adwokat pomaga się prostować nawet najbardziej przygiętym, czasem złamanym trzcinom… Zmarł w minioną sobotę w wieku 66 lat. Pokonała go choroba, z którą walczył przez dwa lata – nie przerywając pracy i szkolenia aplikantów.


4 lipca 2013 r. Pogrzeb Mec. Eugeniusz Michałka – Przemówienie pożegnalne Mec. Andrzeja Reichelta