A tam, cicho być !..

A tam, cicho być !..

Biografia Bohdana Smolenia

 

Blaski i cienie życia Bohdana Smolenia.

Trudno znaleźć osobę tak pełną skrajności jak Bohdan Smoleń – jeden z największych artystów polskiej sceny. Utalentowany kabareciarz i aktor. Miłośnik zwierząt stroniący od ludzi. Postać komiczna i tragiczna zarazem.

Wraz z Zenonem Laskowikiem stworzył niezapomniany duet w poznańskim kabarecie Tey, budząc salwy śmiechu jak Polska długa i szeroka. Przez lata wywoływał uśmiech na ustach milionów rodaków. Blask sceny nie docierał jednak do jego życia prywatnego. A ono toczyło się w cieniu ogromnych tragedii – śmierci syna i żony.

A tam, cicho być!  to biografia człowieka budzącego wiele kontrowersji, od zachwytów po żal i gorycz. Człowieka, który potrafił być dobry, ale i przykry dla osób dla niego ważnych. Angażującego się, by za chwilę od zbyt bliskich relacji uciekać. W ostatnich latach życia schorowanego i wręcz odpychającego.

Człowieka, którego tak naprawdę niewiele osób znało i rozumiało. Człowieka, który być może nie znał i nie rozumiał sam siebie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka do nabycia w Internecie

Rozmowa Mike Urbaniaka z Autorką biografii Bohdana Smolenia Katarzyną Olkowicz

 

Katarzyna Olkowicz. Dziennikarka i reporterka związana z wieloma tytułami prasowymi, w tym z “Expressem Wieczornym” i “Vivą!”. Była zastępcą redaktor naczelnej “Pani”, “Zwierciadła” i “Twojego Stylu”. Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz psychologii społecznej na SWPS.