Wielkanocny przepis na pasztet z niczego

Wielkanocny przepis na pasztet z niczego
Między wszystkiemi własnościami ludzkiemi, i te mają ludzie z natury atrybuta, że się w smakach różnych kochają, nie tylko z apetytu, ale też z biegłości, umiejętności i wiadomości; z których cokolwiek bydź mogło na ten czas w pamięci, do wiadomości Tobie zacnemu Czytelnikowi compediose podaję:

Kiszone śledzie celtyckie na wielkanocnym stole

Kiszone śledzie celtyckie na wielkanocnym stole
Kiszone śledzie były niezwykle popularne w kuchni Żydów polskich, a w Łodzi, Park Staromiejski do dzisiaj bywa nazywany Parkiem Śledzia; kiszone śledzie celtyckie można było kupić także pod handlową nazwą: "Łódzkie śledzie kiszone - Żydowska receptura". Procedura kiszenia śledzi, polega na kilkumiesięcznym dojrzewaniu ryb w dębowych beczkach w towarzystwie mieszanki ziół, warzyw i pokrzywy.

Yssycz. Restauracja godna polecenia.

Yssycz. Restauracja godna polecenia.
Przy ul. Bukowskiej 65 niewielka restauracja Yssycz (to pierwotna nazwa Jeżyc, taka była pierwsza wzmianka historyczna o Jeżycach); restauracja a w zasadzie bistro. Niewielki lokal urządzony skromnie aczkolwiek bardzo estetycznie. Super czysto. I zespół młodych ludzi, po których widać, że do swojej restauracji podchodzą z pasją.

Wielkopolski Kucharz Roku. Finał – 2023

Wielkopolski Kucharz Roku. Finał – 2023
Wielkopolski Kucharz Roku jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych organizowanych w Polsce. Finał 2023: - I miejsce - Sergiej Kurmyszew, GardenCity - Restaurants & Catering; II miejsce - Oliwier Kowalczyk, Silver Catering; III miejsce - Adam Lelewer, Ostoja Chobienice