Wspomnienia NIE-ujawnione. Zamiast wstępu
Piotr Nowaczyk. Zamiast słowa wstępnego. – MacLawye® rozpoczyna publikowanie w odcinkach książki Piotra Nowaczyka, „Wspomnienia nie-ujawnione”. Autor zdecydował się rozpocząć publikację wspomnień w sieci od tomu drugiego.
Następca, wspomnienia urojone – Syndyk do nogi
Opowiadanie Jerzego M. Majewskiego ze zbioru „Następca – wspomnienia urojone”, pt.: „Syndyk do nogi”. Czyli: słuzbowy kejter.
Następca, wspomnienia urojone – Początek
„Następca – wspomnienia urojone” to zbiór opowiadań Jerzego Marcina Majewskiego, które spaja w jedną całość, historia kilkunastu postępowań prowadzonych w jednej sprawie reprywatyzacyjnej; co daje obraz przemian społecznych, przemian w wymiarze sprawiedliwości w okresie od 1987 r.
Wymiar. Z dziennika starego adwokata
Proces ma wiele sekwencji, nie można się wypalić, odkryć. Trzeba czekać cierpliwie na odpowiedni moment. Jak najedzony wąż przeważnie jestem pasywny, nie zrywam się z ławy obrończej wymachując kodeksem sędziemu przed oczyma jak murzyński raper. Milczę, chłonę wszystkie okoliczności by nasycić przeczucia. Klienci czasem się niepokoją, każę im milczeć.
Internetowa Galeria Malarstwa Barbary Majewskiej
W internetowym Magazynie Adwokackim MacLawye® planowałem promocję twórczości adwokatów. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie abym promował własne fascynacje plastyczne. Dlatego pozwalam sobie zaprezentować kilka dzieł mojej Mamy. Bo od tego się wszystko zaczęło. A był czas, że sam wybierałem się na studia plastyczne. (Na szczęście dla polskiego malarstwa i może mniejsze dla adwokatury, wybrałem jednak prawo).
Biurko i maszyna Dziadka. Moja pierwsza podarta i napisana książka
Adw. Marcin Karol Piechocki. Ze wspomnień adwokata. Biurko i maszyna Dziadka. Moja pierwsza podarta i napisana książka. Kontynuując moją historię będąc zżytym z Dziadkiem prawnikiem często buszowałem po jego bibliotece. Do dzisiaj mam u siebie niemiecką encyklopedię pisaną jeszcze starym niemieckim, która została wydana 5 miesięcy przed wybuchem II wojny światowej – w kwietniu 1939 roku. Niestety trafiła w moje 4 czy 5-letnie ręce, bo zawierała obrazki i ją troszkę podarłem. Dziadkowie ją sklejali…
Opowiadania adwokackie
Dopiero nad ranem przyjechało pogotowie, zabrało żula ale ten nie odzyskał przytomności. Codziennie sprawę monitorowała policja, czekając aż się wybudzi i złoży zeznania. Pomimo rozpytań, prokurator nie znalazł w notatkach policyjnych żadnych konkretów, by to ciągnąć. Świadkowie stracili pamięć. Nieszczęśliwy wypadek – pomyślał doświadczony prokurator. Nie było zresztą ciśnienia: nie było bliskich, zainteresowanych, by popychać sprawę.
Tylko szatan mógł zgotować naszym bliskim taką dolę.
Kolęda Franciszka Karpińskiego, jedna z najpiękniejszych polskich kolęd, była śpiewana w stanie wojennym z dwiema przeróbkami. W stanie wojennym w więzieniu w Wiśniczu ś.p. Andrzej Borzęcki napisał zwrotkę, którą śpiewano jako ostatnią. Natomiast nawiązującą do całości tekstu Franciszka Karpińskiego kolędę stanu wojennego napisał w Białołęce ś.p. Maciej Zembaty; wydaje mi się, że w drukowanych w drugim obiegu tekstach, zwrotkę Borzęckiego dodawano na końcu tekstu Zembatego. Dzisiaj inny czas, na stan epidemii nakładają się społeczne protesty; a ja ten tekst przypominam młodzieży ku pamięci.:
Dzień Matki
Portret z Zakopanego, kilkanaście obrazów starych zdjęć w albumie w pamięci w jaśminach i w sercu codziennie
Fajka MacLawye®’a na aukcji WOŚP
Możesz wziąć udział w licytacji fajki MacLawye®’a 🙂 WEŹ UDZIAŁ W LICYTACJI Fajka z kolekcji wydawcy Adwokackiego Magazynu Publicystycznego MacLawye® adwokata Jerzego Marcina Majewskiego. Fajka używana, znakomicie utrzymana i czyszczona. Może być kupiona do własnego użytku jak i – jako fajka „z historią” – do ozdoby kolekcji. Fajka z…