Możesz odwiedzić witrynę w wersji tekstowej, z możliwością tłumaczenia wpisów na inne języki

365 Lekcji Religii. Książka Rafała Betlejewskiego

365 Lekcji Religii. Książka Rafała Betlejewskiego

Książka

Rafał Betlejewski

365 Lekcji Religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić.

Odkryj fakty, które są przemilczane w polskim Kościele. Książka “365 Lekcji Religii” to miażdżąca krytyka mitologii katolickiej od Adama i Ewy, aż do świętości Jana Pawła II. Kup tę książkę, aby mieć mieć większą świadomość prawdy lub podaruj ją bliskiej osobie, która wciąż nie wybudziła się z religijnego snu. Wszystkie argumenty przeciwko religii katolickiej zebrane w jednej książce.

Projekt

365 Lekcji Religii, to projekt, który powstał aby:

(1)  Budować świadomość prawdy: Lekcje religii są w każdej szkole, a jednak coraz mniej wiemy o “narodowej religii”. Skąd się wziął katolicyzm, jak powstał, kto go kształtował, jaki ma wpływ na życie przeciętnego Polaka.

(2) Przeciwdziałać fundamentalizmowi: polskie życie społeczne i polityczne ulega coraz większemu wpływowi religii, pojawiają się ruchy radykalne i fundamentalistyczne, rozliczni “rycerze Chrystusa”, ministrem edukacji jest katolicki doktryner. Naszą misją jest przeciwdziałanie fundamentalizmom religijnym poprzez dzielenie się wiedzą.

(3) Zadawać pytania i omawiać wątpliwości: na lekcjach religii w szkole ciężko jest zadawać pytania sceptyczne czy wątpiące. A jednak religia, jak każde zjawisko społeczne i kulturowe, stwarza pytania i budzi wątpliwości. Dlaczego wierzymy w Jezusa a nie Zeusa, dlaczego chodzimy do kościoła a nie synagogi, czy Jahwe może być ojcem Jezusa, skoro Jezus jest Nim samym, czy to możliwe, żeby Maryja była dziewicą… itd. Ciekawość jest naturalna, wątpienie jest podstawą myślenia, a zadawanie pytań drogą do wiedzy.

 

 

 


***