Wstrzymać dopłaty do lekcji religii

Wstrzymać dopłaty do lekcji religii

Niewiele polskich miast tak bardzo kojarzy się z katolicyzmem jak Częstochowa. Mimo to, najważniejsze centrum pielgrzymkowe w Polsce nie uchroniło się przed ogólnopolską tendencją i spadkiem liczby uczniów chodzących na lekcje religii.

W wielu miastach Polski dzieci licznie wypisują się z lekcji katechezy. W tym roku w Łodzi zapisała się na nią tylko połowa uczniów. W Częstochowie radni wyliczają, ile zostanie pieniędzy w budżecie po zakończeniu finansowania lekcji religii. Mają nadzieję, że jeśli ich inicjatywa wejdzie w życie, poskutkuje to zwiększeniem państwowej subwencji na katechezę – tak, by urząd miasta mógł wydać 3 miliony złotych rocznie na pilniejsze potrzeby.

Co roku na religię zapisuje się w Częstochowie coraz mniej osób, ale nie przekłada się to na niższe koszty jej organizacji. W czasach galopującej drożyzny i koniecznych cięć radni częstochowskiej Lewicy chcą oszczędzić właśnie na katechezie. Czytaj całość >

 

Materiał Magazynu

POLSKA i ŚWIAT

 

15 grudnia 2022 r.

Radni przyjęli uchwałę o likwidacji dopłat do lekcji religii z budżetu miasta

 

 


365 Lekcji Religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić.

Odkryj fakty, które są przemilczane w polskim Kościele. Książka “365 Lekcji Religii” to miażdżąca krytyka mitologii katolickiej od Adama i Ewy, aż do świętości Jana Pawła II. Kup tę książkę, aby mieć mieć większą świadomość prawdy lub podaruj ją bliskiej osobie, która wciąż nie wybudziła się z religijnego snu. Wszystkie argumenty przeciwko religii katolickiej zebrane w jednej książce.