Tydzień Konstytucyjny Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy

Tydzień Konstytucyjny Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy

Ruszyły  zapisy do 8. edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich! Warsztaty odbędą się w dniach 10-17 grudnia 2020 r.
Od 2016 r. odbyło się łącznie 7 edycji, w których blisko 4 000 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 20 000 uczniów z ponad 2 500 szkół w całej Polsce.
W ramach akcji odbywają się prowadzone przez prawników – praktyków lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.
Z okazji światowego Dnia Praw Człowieka (Human Rights Day) przypadającego w dniu 10 grudnia 2020 r., tym razem szczególny nacisk położyć chcemy na tematykę praw człowieka.
Aby wziąć udział w Tygodniu Konstytucyjnym wystarczy wypełnić formularz kontaktowy i oddać się w ręce Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. To właśnie my łączymy w pary prawników i szkoły.
Zgłoszenia przyjmujemy do 6 grudnia 2020 r.

➡️ Formularz zgłoszeniowy dla szkół: https://cutt.ly/DhiDwss
➡️ Formularz zgłoszeniowy dla prawników: https://cutt.ly/khiDFTX

➡️ Więcej informacji: stowarzyszenieholda.pl

Ze względu na szczególną sytuację związaną z panującą pandemią oraz nauczaniem prowadzonym
w systemie zdalnym, spotkania z prawnikami odbywać się będą za pośrednictwem platformy do edukacji zdalnej wykorzystywanej przez szkołę (np. Zoom, Microsoft Teams).