Sztuka obrończa. Poradnik dla adwokatów

Sztuka obrończa. Poradnik dla adwokatów

Richard Harris

Opracowanie

Wojciech Bergier


Spotkanie autorskie z mec. Wojciechem Bergierem

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury i Sportu oraz Wydawnictwo C.H BECK zapraszają na wieczór autorski z adw. Wojciechem Bergierem o książce „Sztuka Obrończa. Poradnik dla Adwokatów”.

To już druga okazja do spotkania z wybitnym krakowskim adwokatem, świetnym literatem i niezwykle ciekawym człowiekiem. Wcześniejsze spotkanie z mecenasem Wojciechem Bergierem było poświęcone polskiemu wydaniu książki, kultowej dla prawników obszaru anglosaskiego: „The Art of Cross-Examination” Francisa L. Wellmana. To traktat o sztuce przesłuchania świadka w realiach amerykańskiego przesłuchania krzyżowego.

Adw. Wojciech Bergier oprócz tego, ze jest adwokatem krakowskiej izby, to jest również wpisany na listę Los Angeles County Bar Association. Ukończył podyplomowe studia z zakresu prawa autorskiego i wydawniczego na Międzyuczelnianym Instytucie Własności Intelektualnej UJ, w latach 2008-2012 pełnił funkcję Konsula ds. Prawnych Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles. Współpracował z Tygodnikiem Powszechnym, dla którego przeprowadzał wywiady z wybitnymi adwokatami: Krzysztofem Piesiewiczem i Tadeuszem de Virion.

Tym razem w duecie z adw. Jakubem Jacyną przedstawi Państwu współczesne opracowanie publikacji Richarda Harrisa „Hints of Advocacy”. Wydany pod polskim tytułem poradnik „Sztuka obrończa” stanowi zbiór praktycznych wskazówek dla adwokatów, zwłaszcza obrońców karnych, udzielanych przez doświadczonego praktyka. Są to ciekawe obserwacje z sali rozpraw, uwagi dotyczące częstych błędów popełnianych przez obrońców . Zawiera także błyskotliwe, często zabawne pointy.

Książka Harrisa, mimo że napisana w 1879 r., wciąż przypomina kilka ważnych zasad sali sądowej. Niezmiennie są to te same prawdy:  „nie pytaj za dużo świadka, bo się dopytasz” i „zachowaj umiar na sali sądowej”. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 5 kwietnia 2023 roku o godzinie 18.30 w siedzibie ORA w Warszawie – Al. Ujazdowskie 49.

Podczas wieczoru autorskiego będzie możliwość nabycia tej książki, a także innych publikacji dotyczących problematyki wykonywania zawodu.

Po spotkaniu zapraszamy na mały poczęstunek i lampkę wina, w trakcie którego „w imieniu autora” książki mec. Bergier będzie podpisywał dla Państwa jej egzemplarze.

Do zobaczenia na spotkaniu!

Źródło: adwokatura.pl


DO NABYCIA W SIECI