Richard Dawkins
Samolubny Gen
Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy – podobnie jak rośliny i zwierzęta – maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Oto przesłanie – jakże okrutne! -najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa.
„Samolubny gen” ukazał się po raz pierwszy w roku 1976 (wyd. pol. 1996, 2000) i od razu wywołał falę poruszenia wśród specjalistów-biologów i zwykłych czytelników. Intelektualnie rygorystyczna, a przecież napisana przystępnym językiem książka o życiu z punktu widzenia ustaleń genetyki powszechnie uważana jest za arcydzieło pisarstwa naukowego, zaś wynikające z niej konkluzje pozostają dziś równie istotne, jak w dniu ukazania się pierwszego wydania. Niniejsza edycja, autorsko przejrzana, oparta na jubileuszowym wydaniu brytyjskim z okazji trzydziestolecia pierwszego wydania (2006), zawiera nowe Wprowadzenie autora.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
DO NABYCIA W KSIĘGARNIACH EMPIKU
Nowy Ateizm – Antyteizm
Ruch pisarzy i naukowców XXI wieku, wyznających pogląd, że „religii nie powinno się jedynie tolerować, lecz należy jej przeciwdziałać, krytykować ją i poddawać racjonalnej argumentacji wszędzie tam, gdzie sięgają jej wpływy”. Nowy ateizm głosi, że współcześnie nauka wymaga mniej przyzwalającej postawy wobec religii, przesądów i religijnego fanatyzmu niż do tej pory.
Głównymi przedstawicielami ruchu są Richard Dawkins, Daniel Dennett, Sam Harris i Christopher Hitchens oraz Victor J. Stenger, autor książki: Nowy ateizm: stanowisko wobec nauki i rozumu. Wiele bestselerów tych autorów, opublikowanych między 2004 i 2007, stanowi podstawę nowego ateizmu i debat na jego temat. W trakcie dyskusji, która odbyła się w 2007 r. na temat krytyki religii, pierwsi czterej zostali nazwani Czterema Jeźdźcami i ta nazwa do nich przylgnęła.
MacLawye®
MAGAZYN ADWOKACKI JERZEGO MARCINA MAJEWSKIEGO
0{{current_slide_index}}
Staramy się zasłużyć na miano magazynu ilustrowanego, teksty satyryczne ilustrując własnymi grafikami, z wykorzystaniem internetowych technik multimedialnych.
Naszym celem jest prezentacja Adwokatry Polskiej i adwokatów, zarówno w ramach wykonywania zawodu jak i w działalności publicznej, społecznej i kulturalnej.
chevron_left
chevron_right
Marzec 2023
Jak w Garncu
MacLawye®
MAGZYN ADWOKACKI JERZEGO MARCINA MAJEWSKIEGO
0{{current_slide_index}}
Orkiestra Świątecznej Pomocy gra, by wygrać z sepsą. Jak co roku do ogromu inicjatyw dołączają adwokaci i aplikanci adwokaccy.Okręgowe rady adwokackie uruchomiły e-skarbonki, w siedzibach izb wystawiane są puszki WOŚP
chevron_left
chevron_right
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY | FINAŁ 31 STYCZNIA '23
TAMARA ŁEMPICKA
Galeria MacLawye®a
0{{current_slide_index}}
Rok 2022 możemy śmiało nazwać rokiem Tamary Łempickiej. Trzy wielkie wystawy: w Muzeum Narodowym w Lublinie, w Muzeum Narodowym w Krakowie i w Villi la Fleur w Konstancinie. Ponadto powieść "Tamara siostra wulkanu".
chevron_left
chevron_right
Adwokatura od kuchni & Kuchnia MacLAwyera
0{{current_slide_index}}
Adwokaci Marek Morawski i Marcin Majewski opisują swoje przygody kulinarne, podają przepisy, zdradzają tajemnice, opisują wrażenia z gotowania, biesiadowania oraz recenzują potrawy i restauracje. W tym dziale także książki kucharskie i felietony o wielkich kucharzach i restauratorach.
chevron_left
chevron_right
Sztuka kulinarna
MacLawye® | Ze wspomnień adwokata
Następca
0{{current_slide_index}}
Zbiór opowiadań adwokata Jerzego Marcina Majewskiego, które spaja hisria kilkunastu procesów prowadzonych przez dwadzieścia lat w postępowaniu reprywatyzacyjnym firmy HKnSA
chevron_left
chevron_right
PRZEWIŃ W DÓŁ
0{{total_slide_count}}