Sałatka nicejska z faszerowanym jajkiem

Sałatka nicejska z faszerowanym jajkiem

Adwokatura od kuchni już w nowym, 2023 roku; miejmy nadzieję i ufajmy, że ta data  będzie dla nas szczęśliwa. 

Przemęczeni świętami i szalonym sylwestrem oczekujemy spokoju i refleksji. Usiądźmy spokojnie i wygodnie w dobrym fotelu i w pozytywnym nastroju skupmy się nad posiłkiem specjalnie przygotowanym na moment odpoczynku i marzeń na ten rok. 

Będzie prosto, szybko i pysznie. Przepyszna sałatka nicejska – szczególnie przygotowane dla Koleżanek i Kolegów – ukoi nas i przeniesie w błogi nastrój. Unosząca się lekka muzyczka, może przyjemny jazz, kielich dobrego czerwonego wina i rozkoszujmy  się, ale wpierw przejdźmy do konkretów.

Na talerzach ułożyć proszę sałatę rzymską, czerwoną cebulę. Na wierzch położyć fileciki anchois. Posypać czarnymi oliwkami i kaparami, położyć po kawałku grillowanego tuńczyka (lub tuńczyka z puszki) i jeszcze dodać czerwoną cebulkę. 

Zamiast kłaść połówki ugotowanych jajek, jest propozycja, aby oddzielnie przygotować jajeczka faszerowane. W farszu znajdziemy pokrojoną szyneczkę, cebulkę czerwoną, wymieszajmy dobrze z pokrojonym na drobno jajeczkami z majonezem, posolić , popieprzyć i wymarsz do skorupek. 

Roztapiamy na patelni masełko i kładziemy skorupkami do góry nasze jajeczka uprzednio przesypane płatkami orkiszowymi. To wszystko daje nam po prostu lekkie, po-sylwestrowe cudeńko.

Co można sobie życzyć na ten rok, by mogły się spełnić nasze marzenia i oczekiwania. 

W pracy życzę Koleżankom i Kolegom wytrwałości, dobrych klientów, lepszej organizacji sądów, skuteczności i szybkich  doręczeń korespondencji sądowej, może nareszcie pojawią się gońcy sądowi, a prywatnie jeszcze więcej radości w naszych domach i rzecz bardzo istotna tych smacznych dań i nowych odkryć kulinarnych.

Adwokatura od kuchni, 1 stycznia 2023 r.

Marek Morawski

 

Adwokatura od kuchni – wszystkie wpisy