Przenosiny MacLawye®’a – i podsumowanie oglądalności w 2018 r.

Przenosiny MacLawye®’a – i podsumowanie oglądalności w 2018 r.

W 2019 r. przenosimy MacLawye®’a pod nowy adres. Dotychczasowy adres http://mclawyer.ayz.pl/jmm/ zmienia się na adres https://adwokatmajewski.pl/. Czytelnicy nie powinni nawet zauważyć tej zmiany. Tzw. “Okładka miesiąca” czyli specjalna strona do łatwiejszego i szybszego przeglądania Magazynu MacLawye® na smartfonach, http://adwokatmajewski.pl, co miesiąc zmieniana, zawierająca linki do adresów strony głównej, będzie oczywiście kierowała już do nowego adresu.

AKTUALIZACJA:

Z końcem 2022 r. Magazyn Maclawye® będzie działał wyłącznie pod adresem http://maclawyer.eu

Wszystkie wpisy z roku 2018 i wcześniejsze pozostają pod starym adresem. Do nowego MacLawye®’a skopiowane zostają jedynie te wpisy, które w 2018 r. wzbudziły największe zainteresowanie adwokatów i aplikantów adwokackich, bez względu na datę ich publikacji. Zarówno przenosiny i nowy layout MacLawye®’a, jak i koniec roku, skłaniają do podsumowania oglądalności witryny. Nie jest źle, chociaż artykuły w mijającym roku publikowane były w różnych okresach z różną częstotliwością. W całym 2018 r. witryna była oglądana ponad 34.000 razy. Największą oglądalność miały teksty:

Analiza statystyki wyraźnie wskazuje, że Magazyn MacLawye® zasługuje na miano magazynu adwokackiego. Tematyka samorządowa i środowiskowa cieszy się najwyższym zainteresowaniem. Na oglądalność bez wątpienia mają wpływ także i inne czynniki (np. “chwytliwość” tytułu – jak w poz. 2); mimo wszystko cieszy fakt, że w statystyce oglądalności wpisy dotyczące przepisów i spraw samorządu wyprzedziły wpisy przepisów kulinarnych z działu “Bez togi” :-).

Nie mnie oceniać czy te wyniki są sukcesem czy porażką MacLawye®’a. Ze swej strony mam dużą satysfakcję, że portal MacLawye® stał się w środowisku adwokackim znany. A wszystkim czytelnikom za jego odwiedzanie dziękuję.

Przeniesienie witryny zawsze prowokuje do zmiany layoutu pisma. Tak też będzie i teraz. Wygląd MacLawye®’a i układ jego menu ulegną lekkim zmianom. Wciąż mamy dylemat między zachowaniem ilustrowanego charakteru witryny a jej czytelnością i szybkością działania (zwłaszcza w smartfonach). Będziemy się starali znaleźć rozsądny kompromis.

W Magazynie korzystamy z funkcjonalności znakomitego slidera, jednakże opracowywane przez nas  slajdy wyłączamy na urządzeniach mobilnych aby nie spowolniały przeglądania stron. Musimy brać pod uwagę fakt, że ponad 78% użytkowników przegląda MacLawye®’a właśnie na smartfonach. Niemniej zachęcamy aby obejrzeć witrynę od czasu do czasu na komputerze stacjonarnym o dobrych parametrach i “pobuszować” po archiwalnych wpisach, by przypomnieć sobie jakimi tematami zainteresowane było środowisko adwokackie.

Jerzy Marcin Majewski
adwokat