Poprawka do QuickTime 7.4.1 nie usuwa problemu z plikami .TOD

Od 16 stycznia, czyli od aktualizacji QuickTime do wersji 7.4 użytkownicy kamer JVC Everio GZ-HD 07 mogą sobie popatrzeć na kamerę i na komputer iMac ale nie mogą ani skopiować plików do komputera ani otworzyc celem dalszego eksportu plików już skopiowanych. Innymi słowy w ogóle nie mogą pracować ze swoimi nagraniami video.
Pisałem o tym kilka dni temu w art. Jak wielkie firmy lekceważąklienta.

 

Posiadacze kamer Everio (uzywających do zapisu FullHD video plików .TOD z coraz większym zniecierpliwieniem oczekiwali poprawki do QuickTime’a.

Ani firma JVC ani Apple, nigdzie na swoich stronach internetewych nie podały komunikatu o powstałym problemie, mimo że JVC oficjalnie w tej sprawie zwróciła się do Apple’a (o czym MacLawye® został poinformowany przez JVC Poland).

Wczoraj Apple udostepnił poprawkę do QuickTime’a oznaczona jako 7.4.1 – i co ?

NIC !

Najdroższa na rynku kamer amatorskich; JVC Everio GZ HD 07 nadal nie współpracuje z QuickTime.

Komputer widzi pliki ale ich nie otwiera z komunikatem [nie można odtworzyć filmu, plik zawiera niepoprawny czas trwania filmu]

Co najdziwniejsze poprzednia wersja QuickTime pliki .TOD otwiera. Tyle tylko, że po zainstalowaniu OuickTime 7.4 nie można już przywrócić w komputerze jego poprzedniej wersji.

Chociaż to Apple zawinił, zapewnienie o współpracy z OS X’em złożyło przy umowie kupna JVC (a w stosunku do mnie sprzedawca, czyli MediaMarkt).

Wczoraj oddałem kamerę JVC GZ HD 07 z reklamacją, że “towar nie spełnia warunków o jakich zapewnił przy umowie kupującego sprzedawca” i odstępując od umowy zażądałem zwrotu ceny; niestety, MediaMarkt (a w zasadzie jego młody pracownik w dziale reklamacji) nie bardzo wiedzieli jak reklamację przyjąć, usilnie mi wmawiając, że nie przysługuje mi roszczenie z tytułu rękojmi i mogą przyjąc sprzęt jedynie do naprawy gwarancyjnej.

Wszystkim zatem pokrzywdzonym wyjaśniam, że swoje roszczenie o zwrot uiszczonej ceny winni oprzeć na art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych zasadach sprzedaży konsumenckiej.>>>(tutaj do pobrania) Chyba, że są przedsiębiorcami a wówczas chroni ich rękojmia (nie gwarancja, pamitajcie !!!).

Zobaczymy jaka będzie odpowiedź MediaMarkt w indywidualnej sprawie oraz czy MediaMarkt podejmie sprawę wobec JVC i Apple’a. Ja przez kolejne dwa tygodnie zostaję pozbawiony nie tylko możliwości pracy nad nagraniami video ale w ogóle korzystania z kamery.

Swoją drogą ani Apple ani JVC nie zareagowały na moje pytania wyrażone w poprzednim artykule; a skoro słowo się rzekło zmuszony będę wystąpić do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Wstyd dla tak powaznych firm jak JVC i Apple.

2 pomyślał o „Poprawka do QuickTime 7.4.1 nie usuwa problemu z plikami .TOD

  1. Nie bardzo rozumiem wasz (bo sporo tych postów wszewdzie) problem – przeciez spokojnie mozna pracowac na Macu z plikami TOD
    polecam program:
    MPEG Streamclip – trzeba zainportowac do niego pliki TOD i przekonwertowac na wybrany format – QT, Avi itp.
    Nie jest to najwygodniejszy soposob, ale jesli komus zalezy, to mozna dzialac
    pozdrawiam

  2. @marcin – sam MPEG stremclip nie wystarcza. Trzeba jeszcze dokupić MPEG 2 Playbeck Component. Drogi nie jest, ale można go kupić wyłącznie w AppleStore a z tym jak na razie z Polski jest kłopot.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.