Odmawiam stosowania się do uchwały Naczelnej Rady Adwokackiej

Odmawiam stosowania się do uchwały Naczelnej Rady Adwokackiej

Realizując samorządowy obowiązek złożenia sprawozdania o wykonaniu obowiązku doskonalenia zawodowego uprzejmie informuję, że w 2016 r. nie uczestniczyłem w żadnych szkoleniach za które przyznawane są tzw. „punkty”. Oświadczam też, że w przyszłości nie zamierzam uczestniczyć w szkoleniach, które nic mi nie dają. W mojej opinii uchwała Naczelnej Rady Adwokackiej (Uchwała nr 70/2012 w sprawie zmiany uchwały nr 57/2011 NRA), dalej „uchwała szkoleniowa”, wprowadzając obowiązkowość doskonalenia zawodowego i sprawozdawczość pod rygorem odpowiedzialności dyscyplinarnej narusza moją godność osobistą jako obywatela i adwokata, narusza godność zawodową wszystkich adwokatów.

W tym stanie rzeczy, wobec konfliktu między dyspozycją § 63 Zbioru Zasad Etyki i Godności Zawodu, nakazującego mi przestrzeganie uchwał władz adwokatury z § 1 ust. 3 tego zbioru, nakazującego mi strzeżenie godności zawodu, zabraniającego mi stosowania się do uchwał promujących samorządową hipokryzję, rodzących patologię w realizacji obowiązków samorządowych, służących szkolącym a nie szkolonym; oświadczam, że „pod bagnetami, szablami i karabinami” szkolił się nie będę i w żadnym obowiązkowym szkoleniu udziału nie wezmę.

A obowiązek doskonalenia zawodowego w 2016 r. zrealizowałem czytając codziennie Nowy Testament i analizując ten tekst jako najwybitniejsze dzieło z zakresu interpretacji prawa. Jeżeli odpowiednie organa adwokatury uznają, że nie wypełniłem obowiązku doskonalenia zawodowego w 2016 r. biorąc pod uwagę fakt, że już raz byłem z tego powodu dyscyplinarnie ukarany, co nie wywołało we mnie skruchy ani nie przyczniło się do podjęcia zobowiązania poprawy, przy kolejnym postępowaniu dyscyplinarnym proszę o łagodny wymiar kary śmierci.

Jerzy Marcin Majewski
adwokat

14 stycznia 2017 r.