Nowa strona www Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu

Od dzisiaj działa w Internecie nowa strona www Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Strona jest znacznie czytelniejsza od poprzedniej. Co więcej jest po prostu ładna. Zwraca uwagę bardzo dobre opracowanie graficzne strony; grafika jest estetyczna, skromna i związana z samą instytucją.

Rewelacyjnie rozwiązano spis adwokatów i wyszukiwarkę, która poprzez odpowiednie linki wskazuje adres kancelarii czy też udział adwokata w spółce, publikowane są także adresy filiii kancelarii, co może być niezwykle istotne dla mieszkańców mniejszych miejscowości Wielkopolski, w których filie zazwyczaj działają; szkoda jedynie, że w wyszukiwarce adwokatów według miejscowości nie uwzględniono filii. I tak gdy w wyszukiwarce, z listy rozwijanej miast wybierzemy np. “Budzuń”, informacja zwrotna pokaże nam, że w tej miejscowości nie ma adwokata. Fakt, żaden adwokat w Budzyniu nie ma siedziby, ale działa tam filia. To przeoczenie informatyczne w bazie danych można poprawić bardzo prosto i miejmy nadzieję, że informatycy odpowiedzialni za bazę danych tę drobną omyłkę usuną.

Ladnie prezentuje się galeria zdjęć, Zdjęcia podzielone są w albumy tematyczne i nie ma ich za dużo – po prostu w sam raz. I tu też mała uwaga (która MacLawye® zgłasza nie bez kozery): ze stron galerii foto mógłby być link do galerii video; w Internecie jest co najmniej dwanaście filmów związanych z życiem adwokackiego środowiska wielkopolski, w tym z z 90. lecia adwokatury i z odsłonięcia pomnika; można by te filmy bądź to osadzić na stronie ORA, bowiem kody tych filmów są otwarte (albo przynajmniej umieścić do nich linki). Niektóre z tych filmów zyskały niebywałą wartość historyczną dla adwokatury, jak np. pełne wystąpienie ś.p. Mec. Joanny Agackiej Indeckiej na 90. leciu Adwokatury Wielkopolskiej.

Co do zawartości merytorycznej, strona jest wystarczająca (dzięki temu przejrzysta), zawiera niezbędne informacje m.in. uchwały ORA. Ze swej strony poddałbym pod rozważenie możliwość umieszczenia w menu bocznym jeszcze jednego działu [Publikacje] który mógłby zawierać teksty prawnicze publikowane przez adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej bądź stanowić samodzielny publikator tekstów prawniczych napisanych przez aplikantów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. (Ale to jedynie sybiektywna propozycja).

Ogólnie bdb. 🙂