Na finiszu kampanii: wypowiedzi kandydatów na stanowisko dziekana Warszawskiej Izby Adwokackiej

Na finiszu kampanii: wypowiedzi kandydatów na stanowisko dziekana Warszawskiej Izby Adwokackiej

Adw. Mikołaj Pietrzak: Adwokaci warszawscy stanęli na wysokości zadania

System pomocy prawnej z urzędu w ogóle nie działa, jeżeli chodzi o osoby zatrzymane – mówi adwokat Mikołaj Pietrzak.

Jak człowiek w Polsce jest zatrzymany, to nie ma żadnej możliwości skontaktowania się z adwokatem z urzędu. Jeśli nie zna adwokata, nie ma jego numeru, to człowiek na komisariacie jest zdany na siebie, mimo że przepisy teoretycznie pozwalają na kontakt z adwokatem

To luka w systemie prawnym, którą można tylko w ograniczonym zakresie wypełnić pomocą pro bono. Potrzebne są zmiany legislacyjne. Obywatel musi wiedzieć, że może liczyć na wsparcie adwokata.

[su_button url=”https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/pietrzak-zatrzymany-w-polsce-nie-ma-zadnej-mozliwosci-skontaktowania-sie-z-adwokatem/45s7w9e” target=”blank” style=”soft” background=”#178065″ color=”#faf8f8″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” desc=”WIadomości onet.pl 27 stycznia 2021 r.”]CZYTAJ i ZOBACZ WIDEO na Onet.pl[/su_button]


 

Adw. Agata Rewerska: Przespaliśmy ostatnie lata, a rynek się zmienił

Trzeba przeformułować sposób myślenia o adwokaturze, kliencie, konkurencji, reklamie, promocji ‒ dlatego konieczne są zmiany. W tym personalne – mówi w rozmowie z DGP Agata Rewerska, kandydatka na dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Na ostatniej prostej dołączyła pani do rywalizacji o fotel dziekana stołecznej izby adwokackiej. Wybory już w najbliższy weekend. Pani postulaty w wielu punktach są zbieżne z programem mec. Kamila Szmida.

Jako grupa Społeczno-wyborcza Adwokatura 2020 zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie sondaży i badań pozwalających na określenie, jakie kwestie są najbardziej palące dla środowiska. Prace te rozpoczęliśmy już ponad rok temu. Inne ugrupowania wyborcze poszły w podobne rozwiązania i stąd te podobieństwa programowe – są one odbiciem potrzeb naszych koleżanek i kolegów.

[su_button url=”https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8079053,rewerska-adwokatura-kandydatka-na-dziekana-ora-w-warszawie.html” target=”blank” style=”soft” background=”#178065″ color=”#faf8f8″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” desc=”DGP 28 stycznia 2021 r. – dosęp płatny”]CZYTAJ w DZIENNIKU GAZETA PRAWNA[/su_button]


 

Adw. Kamil Szmid: Adwokaci chcą umowy o pracę

Siłą adwokatów powinna być ich jedność – mówi adwokat dr Kamil Szmid, kandydat na dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Jesteśmy na finiszu adwokackiej kampanii wyborczej w Warszawie. Już w niedzielę okaże się, kto zostanie nowym szefem stołecznej adwokatury. Jaka to była kampania?

Była na pewno wyjątkowa, bo trwała wiele miesięcy. Przypomnę, że pierwotnie planowano zgromadzenie izby na maj 2020 r. Z powodu pandemii datę zgromadzenia parokrotnie przekładano. Obecnie to już z piąte podejście do wyborów.

[su_button url=”https://www.rp.pl/Adwokaci/301289979-Kamil-Szmid-Adwokaci-chca-umowy-o-prace.html” target=”blank” style=”soft” background=”#178065″ color=”#faf8f8″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” desc=”Rz.pl 28 stycznia 2021 r.”]CZYTAJ w RZECZPOSPOLITEJ[/su_button] 

There is nothing to show here!
Slider with alias platformycopy not found.