Mienie zabużańskie – wzór wniosku o potwierdzenie prawa do rekompensaty

Jeszcze tylko dzisiaj i jutro (30 i 31 grudnia 2008 r.) można składać wnioski o potwierdzenie prawa do rekompensaty za mienie (nieruchomości) pozostawione poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej w związku z wojną 1939-1945 r.

Niezłożenie wniosku do końca bieżącego roku, czyli dzisiaj lub jutro, spowoduje utratę prawa do rekompensaty. Wniosek można złożyć osobiście lub pocztą z potwierdzeniem odbioru na adres właściwego wojewody. W postępowaniu administracyjnym złożenie wniosku nawet niekompletnego powoduje możliwość jego późniejszego uzupełnienia; natomiast zaniechanie złożenia wniosku spowoduje utratę prawa do rekompensaty.

Wzór wniosku o potwierdzenie prawa do rekompensaty można pobrać w formacie .pdf poniżej:

[Wzór wniosku]

Jeśli ta informacja była dla Ciebie pomocna, jeśli pobrałeś z tej strony wzór wniosku i dzięki temu zdążyłeś zgłosić swoje prawa do rekompensaty – weź udział w konkursie Blog Roku 2008 i w okresie między 13 stycznia a 22 stycznia 2009 r. zagłosuj na MacLawye®’a w konkursie Blog Roku 2008 w kategorii Polityka.

Lub po prostu wracaj na te strony i czytaj MacLawye®’a na bieżąco – dziękuję 😉

Składając wniosek o potwierdzenie prawa do rekompensaty należy opisać nieruchomość oraz wykazać uprawnienie wnioskodawcy do złożenia wniosku; nawet gdyby wniosek nie był kompletny z uwagi na niepełne dane co do opisu nieruchomości bądź brak dokumentów wykazujących spadkobranie po właścicielach nieruchomości, wniosek będzie można uzupełnić w toku postępowania. Zaniechanie złożenia wniosku pozbawia zainteresowanych możliwości uzyskania rekompensaty.

Jeśli masz pytanie; kliknij tutaj i zadaj je w formie komentarza do tego wpisu lub wyślij e-mail do MacLawye®’a albo skorzystaj z porady on-line.

Jedna myśl o „Mienie zabużańskie – wzór wniosku o potwierdzenie prawa do rekompensaty

  1. Ten wpis w ciągu 2 dni pobił wszelkie rekordy oglądalności wpisów na MacLawye®. Z jednej strony świadczy to o tym, że Polacy swoje ważne sprawy pozostawiają zbyt często “na ostatnią chwilę”. Z drugiej jednak wskazuje na niski poziom świadomości prawnej polskiego społeczeństwa i chyba także zbyt słabą informację o obowiązującym prawie.
    (jmm)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.