"MENGELE" do Rzecznika Praw Obywatelskich

"MENGELE" do Rzecznika Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich Dr Janusz Kochanowski wielokrotnie interweniował w sprawie tymczasowych aresztowań, ale też np. po akcji zatrzymania kardiochirurga Mirosława G. W telewizyjnej dyskusji powiedział o tej sprawie: -Jeśli się nie potwierdzi zarzut zabójstwa, nie chciałbym być w skórze tych dwóch ministrów, czyli Ziobry i Kamińskiego.

Dzisiaj GW podała, jakim kryptonimem organa ścigania opatrzyły akcję zatrzymania i aresztowania Dr Mirosława G. Rzecznikowi Praw Obywatelskich Panu Dr Januszowi Kochanowskiemu przypominamy co powiedział na antenie TV. Zresztą wydaje się, że Dr Januszowi Kochanowskiemu jego własnych słów nie trzeba przypominać. Postawiony Dr Mirosławowi G. zarzut, potwierdzi się albo nie, dopiero w wyroku sądu. Ale już dzisiaj przeciwko słowom Ministra Ziobro o “bardzo mocnych dowodach” (które przekazał nie tylko opinii publicznej ale i Premierowi, wprowadzając tym samym Premiera w błąd), mamy postanowienie Sądu Apelacyjnego stwierdzające, że zaprezentowane “dowody” nawet nie uprawdopodobniały zarzutu i były zdobyte nielegalnie ! Do tego dochodzi skandaliczne postępowanie organów ścigania, które nadały własnej akcji kryptonim nie licujący z powagą służby nie mówiąc już o godności człowieka i obywatela. Rzecznik Praw Obywatelskich nie powinien czekać do wyroku sądu ! Powinien działać już dzisiaj.
jmm

Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdy usłyszał o kryptonimie, zaniemówił. – Co? Ktoś na taki pomysł wpadł we współczesnej Polsce? W CBA? Jeśli to prawda, to człowiek, który taki kryptonim wymyślił, i ten, kto to zatwierdził, nie ma elementarnej wrażliwości. To jest po prostu powalające – powiedział Cywiński.

Kryptonim tej sprawy zbulwersował warszawski sąd apelacyjny, który 18 maja zdecydował o zwolnieniu dr. Mirosława G. z aresztu. Sędzia Paweł Rysiński poinformował wówczas, że sąd napisze do premiera, aby CBA w przyszłości “nie nadawało czynnościom operacyjnym kryptonimów o nazwie nie licującej z godnością urzędu”.

Zobacz i przeczytaj:
NIEUZASADNIONY ARESZT OPARTY NA NIELEGALNYCH DOWODACH

2 pomyślał o „"MENGELE" do Rzecznika Praw Obywatelskich

  1. JETEM PORUSZONY PANA MECENASA TEKSTEM.MÓJ OJCIEC WALCZYŁ Z BOLSZEWIKAMI I NAZISTAMI JA TEZ WALCZYŁEM O DEMOKRACJĘ….. ALE O TAKĄ BY GDY USŁYSZĘ O SZÓSTEJ RANO DZWONEK DO DRZWI TO ŻEBY BYĆ PEWNYM , ŻE TO MLECZARZ A NIE PANOWIE W KOMINIARKACH BO ZALEGAM ZA RACHUNEK ZA PRĄD.. PRZYŁĄCZAM SIĘ DO PANA APELU !!!!!!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.