Mec. Andrzej Reichelt Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu

 

Zgromadzenie 2007

Zgromadzenie Wielkopolskiej Izby Adwokackiej wybrało nowego Dziekana ORA. Zgodnie z oczekiwaniami, został nim Mec. Andrzej Reichelt.

Na zdjęciu: ustępujący po dwóch kadencjach Dziekan Mec. Zenon Marciniak oraz nowo wybrany Dziekan Adw. Andrzej Reichelt.

Przewodniczący Zgromadzenia Adw. Wojciech Kubiak

Obejrzyj wybrane videoFelietony Mec. Jerzego Marcina Majewskiego

Sprawozdanie ustępującego Dziekana Adw. Zenona Marciniaka

Pozdrowienia przekazuje zgromadzonym Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UAM Prof. zw. dr hab. Andrzej J. Szwarc

Przemówienia gości: na zdjęciu Wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu SSA Jerzy Geisler

Przemówienia gości: słowa solidarności od Przewodniczącego Rady Okręgowej Izby Lekarskiej Dra Stefana Sobczyńskiego

Ożywiona dyskusja programowa

Przewodniczący Komisji Wnioskowej Adw. Eugeniusz Michałek

W kuluarach

Członek NRA Adw. Żanna Dembska i autor bloga na sali obrad

Konsul Adw. Cezary Nowakowski i Mecenas Sztuki Adw. Krzysztof Szkurat; na drugim planie Adw. Andrzej Reichelt i Adw. Krzysztof Mania

Adw. Zenon Marciniak

Wybory. Głosuje Adw. Aleksander Berger

Przemówienie końcowe Adw. Andrzeja Reichelta

 

16 pomyślał o „Mec. Andrzej Reichelt Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu

 1. Zdjęcia przyjemne; ale od MacLawyera spodziewałem się komentarza do dyskusji podjętej na Zgromadzeniu poznańskiej Palestry; jakie wnioski z aktualnej sytuacji wyciągają adwokaci. Co dalej z wymiarem sprawiedliwości.

 2. Jestem nieco zawiedziony przebiegiem obrad. Poza wystąpieniami w pewien sposób programowymi Pana Mecenasa, Mec. Michałka i Mec. Heller Kaczmarskiej praktycznie nikt nie zabrał głosu. Na Zgromadzeniu naszej izby po prostu nie było dyskusji. Jeśli tak będzie wyglądał “przełomowy” Zjazd Adwokatury w listopadzie, to ani żadnego Kongresu nie będzie, ani nie zahamujemy obecnego ataku na samorządy. Czarno to widzę.

 3. Czekam na komentarz Pana Mecenasa; i co sie dzieje na głównym blogu.

 4. Nawoływał Pan Mecenas na blogu i na Zgromadzeniu do zwołania Kongresu Wymiaru Sprawiedliwości. Tymczasem w uchwale końcowej Zgromadzenia Izby mówi się o konieczności zwołania Kongresu Prawników i to w kontekście stawiania nowych wyzwań przed prawnikami w związku z uczestnictwem Polski w UE a nie w związku z sytuacją w polskim wymiarze sprawiedliwości – czy to nie osłabia całej idei ???

 5. I po takim fajnym wystapieniu zabraklo panu 3 glosow zeby byc delegatem na Zjazd ? Jak Pan to ocenia ?

 6. Jak Ty to robisz, że jeszcze się zgomadzenie nie skończyło a już są zdjęcia w internecie ?

 7. @m.p. UŻYWAJ Mac’a 🙂 @Dziekan j.w. Przejdź na komputery Apple 🙂
  @aplikant izby – ze smutkiem, ale trzeba to zrozumieć, były powody. Najważniejsze żeby nie “obrażać się” na adwokaturę i dalej robić swoje. Odwiedzaj tę witrynę i czytaj o reformie wymiaru sprawiedliwości. Jak wymrze moje pokolenie, może Wy coś zrobicie (jmm)

 8. Nie sądzę aby było to Zgromadzenie na miarę trudnych czasów.

 9. Fotoreportaż zamieścił Pan Mecenas w imponującym tempie, ale czy brak komentarza z tak ważnego dla adokatury poznańskiej i Pana wydarzenia, jakim było Zgromadzenie, nie wynika przypadkiem z jego żałosnego poziomu ? Nie było w ogóle żadnej dyskusji programowej. Ani jednego głosu ! ZERO. Wystąpienie Mec. Michałka Mec. Hellerowej i Pana (doskonałe) miały być wstępem do dyskusji, która się w ogóle nie rozpoczęła. Przewodniczący patrzył na salę a rozbawiona sala na przewodniczącego. Niepoważne ! Efekt: Pan i Mec. Hellerowa nie otrzymujecie mandatów na Krajowy Zjazd. I adwokatura chce “walczyć” o wymiar sprawiedliwości ??? Jeden wielki wstyd.

 10. Zdaje sie ze to wasze zgromadzenie bylo jak cala adwokatura. Wielkie mniemanie o sobie a jak trzeba to cisza i paru nawiedzonych cos mowi. A na codzien to liczy sie kasa i kazdemu jest w tym balaganie dobrze, bo reka reke myje. A ta pana koncepcja srodowiskowej solidarnosci prawnikow o czym pan pisze, nic by nie dala, tylko by inne lapy sie do kasy wyciagaly.

 11. Na co dzień kupa narzekania a jak co do czego to nikt gęby nie otworzy. I Panu sie jeszcze chce coś robić ?

 12. @uczestnik; można walczyć o kształt wymiaru sprawiedliwości na Zjeździe i poza nim. Można w codziennej pracy i w debacie publicznej.
  @adwokat z prowincji; wpisy w dyskusji są najlepszym komentarzem Zachęcam.
  @radny; o ile wiem Kolega też nie zabierał głosu.
  @nieprawnik; nie. Może brak dyskusji jest wynikiem zniechęcenia albo zmęczenia problemem, adwokatura jako całość zachowuje swoje najlepsze wartości. I przetrwa.
  @ROMAN; j.w. Nadal mi się chce, i będę robił swoje.
  @aplikant izby; 🙂

 13. również czekam na komentarz i ocenę Zgromadzenia. Chyba o to chodzi na tym blogu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.