Konstrukcja apelacji karnej

Konstrukcja apelacji karnej

Marta Tomkiewicz-Januszewska

Konstrukcja apelacji karnej

Jest już drukowana klasycznie wersja książki adwokat Marty Tomkiewicz-Januszewskiej “Konstrukcja apelacji karnej”. Miejmy nadziję, że lada moment będzie do nabycia w sieci.

 

Aplikanci warszawskiej Izby Adwokackiej, przygotowujący się do egzaminu mieli możność pobrać książkę ze strony Okregowej Rady adwokackiej w Warszawie:

 

Staraniem Komisji Szkolenia Aplikantów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, przekazujemy Państwu elektroniczną wersję publikacji „Konstrukcja Apelacji Karnej” autorstwa adw. Marty Tomkiewicz-Januszewskiej, niezwykle cenionej wykładowczyni z zakresu prawa karnego, adwokatki naszej izby, specjalizującej się w prawie karnym.

To wyjątkowa książka adw. Marty Tomkiewicz-Januszewskiej. Powstała w oparciu o jej wiedzę praktyczną i wieloletnie doświadczenie jako wykładowczyni z zakresu konstrukcji apelacji karnej. To pierwsze tego rodzaju publikacja naszej izby poświęcona aplikantom i nie ostatnia.

Recenzje naukowe (bardzo pozytywne) sporządzali Dariusz Świecki, prof. UŁ, Sędziego Sądu Najwyższego i adw. dr Łukasz Chojniak, UW, członek ORA w Warszawie. Recenzenci podkreślili w nich poruszenie istotnych tematów z perspektywy praktyków prawa karnego. Wskazali także na nieceniony walor różnego rodzaju podpowiedzi, które Autorka z własnego doświadczenia jako egzaminator, kieruje do zdających. Docenili także pomysł zebrania i sfomułowania najczęściej występujących wątpliwości osób zdających egzamin w formie pytań, na które Autorka udziela zwięzłych odpowiedzi popartych orzecznictwem oraz obrazowymi przykładami.

Publikacja ukaże się drukiem w najbliższych tygodniach, ale już teraz – z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminu adwokackiego – udostępniamy Państwu do pobrania jej elektroniczną wersję w Panelu Adwokata/ w katalogu Pliki do pobrania/ Materiały edukacyjne dla aplikantów.

Mamy nadzieję, że będzie ona Państwu pomocna w przygotowaniach, za które trzymamy kciuki!

 

adw. Grzegorz Kukowka
rzecznik prasowy ORA w Warszawie

Niestety książka nie jest dostępna dla osób nie mjących dostępu do Panelu Adwokata (w tym dla aplikantów innych izb) a szkoda.