Jan Michał Stuchly – adwokat, poeta, artysta malarz

Jan Michał Stuchly – adwokat, poeta, artysta malarz

Jan Michał Stuchly na co dzień jest adwokatem. Na swoim koncie ma już trzy tomiki poezji: “Bywanie”, “Bywanie 2 szukanie drogi do kraju… Kaliope” oraz “Bywanie 3 piaskowy zegar życia bezpowrotnie traci ziarenka piasku”. Każdy wiersz opatrzony jest ilustracją. W najnowszym tomiku jest to malarstwo autorstwa poety. Poezja Jana Michała Stuchlego paradoksalnie jest bardziej znana za granicą, a zwłaszcza w Albanii, niż w jego kraju ojczystym.

Nie miałem jeszcze okazji poznać osobiście Pana Mecenasa. Kilka lat temu trafiłem w sieci na Jego zdjęcia jego obrazów. Urzekły mnie z zupełnie osobistych powodów. Przypominały mi atmosferę malarstwa mojej ś.p. Mamy Barbary Majewskiej. Jakoś w tym czasie aktywnie pomagałem Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu w uruchomieniu strony Adwokat Wielkopolski i umieściłem w ramach cyklu „Bez Togi” galerię obrazów Pana Mecenasa.

I nawiązaliśmy kontakt telefoniczny i mailowy. Pan Mecenas Jan Michał Stuchly w tym czasie pracował nad wydaniem albumu ze swoimi obrazami. Gdy dowiedział się co odnajduję w Jego obrazach poprosił o kilka zdjęć obrazów mojej Mamy, i…. umieścił je w posłowiu swojego albumu.

Dziękuję Panie Mecenasie.

Jerzy Marcin Majewski


Jan Michał Stuchly – malarstwo

Jan Michał Stuchly – malarstwo

***


Obrazy Barbary Majewskiej

Obrazy Barbary MajewskiejZmarł adwokat Jan Michał Stuchly