iPhone ma 12 lat – tak samo jak MacLawye®

iPhone ma 12 lat – tak samo jak MacLawye®

iPhone po raz pierwszy został zaprezentowany dokładnie 12 lat temu, 9 stycznia 2007 na wystawie Macworld w San Francisco przez Steve’a Jobsa. Po premierze iPhone’a akcje Apple skoczyły gwałtownie w górę. Zmienił się też diametralnie rynek smartfonów. iPhone doprowadził do zmian nie tylko w aspekcie ekonomicznym. Nie można zapominać o zmianach jakie zaszły w interakcji człowieka z maszyną. To odmieniło sposób, w jaki korzystamy z telefonu, radia, kamery, telewizji, komputera. Smartfony są kamerą, aparatem, telewizorem, radiem, prasą, komputerem i mieszczą się w kieszeni. Można powiedzieć, że Apple „wynalazło telefon od nowa”.

We wtorek 9 stycznia 2007 roku Steve Jobs rozpoczął prezentację iPhone’a od słów:

To dzień, na który czekałem przez ostatnie dwa i pół roku.

Jedenaście i pół roku temu, dokładnie 29 czerwca 2007 roku w sklepach pojawił się pierwszy iPhone – smartfon, który zrewolucjonizował rynek telefonów.

Cupertino, Kalifornia 29 czerwca 2007: rewolucyjny iPhone™ od Apple’a trafił do sprzedaży w piątek, 29 czerwca o godzinie 18:00 czasu lokalnego w sklepach Apple’a® w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie 164 sklepy firmy Apple w USA były czynne do północy, a klienci mogli zakupić do dwóch iPhone’ów na osobę – oczywiście kto pierwszy, ten lepszy. To był szalony dzień w sklepach Apple’a, a iPhone do dziś stał się ikoną najlepszego smartfona z systemem stworzonym specjalnie dla tego urządzenia.

MacLawye® zadebiutował jako samodzielny portal w maju 207 r. Wieści z Cupertino i oczekiwanie na premierę iPhone’a były jednym  z impulsów do założenia portalu MacLawye®


 

iPhone zmienił nas. Jest bez wątpienia rewelacyjnie doskonałym narzędziem komunikacji. Niestety znieczula też naszą wrażliwość.