Gawędy matematyczne red. Bogdana Misia

Wstyd przyznać ale mimo, że MacLawye® od dwóch lat korzystał z platformy WordPress.com jakoś nie udało mu się zajrzeć do portalu (”na portal” ?) red. Bogdana Misia. Dopiero informacja tvn24.pl o rekordach oglądalności jakie Gawędy matematyczne red. Bogdana Misia osiągają na Pino TV uruchomiły poszukiwania i MacLawye® zajrzał na stronę Internetowy Obserwator Mediów prowadzoną przez red. Bogdana Misia oraz na jego kanał YouTube.

A Pana red. Bogdana Misia prosimy o gawędę na temat prawniczych zastosowań matematyki 😉

Tesserakt – pobudza wyobraźnię

Powyższy animowany “model” tesseraktu jest jedynie mizernym rzutem tej bryły z czwartego wymiaru w wymiar trzeci. a w istocie poprzez prezentację na monitorze odbieramy go w wymiarze drugim. Istota tesseraktu leży w tym, że cały czas wszystkie jego krawędzie są równe a co za tym idzie wszystkie jego ściany są kwadratami. To proste; nieprawdaż 😉

Jedna myśl o „Gawędy matematyczne red. Bogdana Misia

  1. Dzięki za miłe słowa. Propozycja zajęcia się tematem “matematyka – prawo” jest inspirująca; spróbuję coś z tym zrobić. Zapraszam także do niezależnego portalu dziennikarskiego – Studia Opinii (http://studioopinii.pl), gdzie Czytelnicy tego bloga i jego Autor znajdą zapewne sporo bliskich swoim poglądom przemyśleń. Szczególnie polecam dział prawny, prowadzony przez nasze odkrycie – bardzo daleko od Warszawy zamieszkałą znakomitą młoda prawniczkę, Magdę Jungnikiel. Przy okazji informuję, że nasze teksty można dowolnie przedrukowywać (byle z linkiem!).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.