Election Day

(Poczekaj na załadowanie przeglądarki video. Następnie wybierz miniaturkę filmu o dniu wyborów w USA i kliknij na środku przeglądarki >Play)
😉

[vodpod id=ExternalVideo.739648&w=425&h=350&fv=]

Oglądaj bieżące wyniki wyborów na abcnews.go.com

Rekordowa frekwencja

 

Światowy rekord frekwencji wyborczej padł w zeszłorocznych wyborach prezydenckich we Francji, gdzie głosowało blisko 84 procent wyborców. Czy Amerykanie pójdą ich śladem? Wskazują na to niespotykanie długie kolejki przed lokalami wyborczymi na Wschodnim Wybrzeżu.

Na ustanowienie nowego rekordu wskazuje liczba zarejestrowanych w tym roku do głosowania i ogromna frekwencja w głosowaniu przedterminowym. Aż blisko jedna trzecia Amerykanów oddała głos przed 4 listopada.
W Wirginii – jednym z tzw. swing states, czyli stanów, gdzie rozstrzygają się losy kampanii, lokale do głosowania otwarto o godz. 6 rano czasu lokalnego (godz. 12 czasu polskiego). Już przed ich otwarciem czekały na zewnątrz długie kolejki. Miejscowy wyborca Ahmed Bowling z Wirginii powiedział, że te wybory “oznaczają ważną zmianę w życiu Amerykanów i dlatego też musimy przyjść oddać głos jak najwcześniej”.