Artur Nowak. Duchowni o duchownych

Artur Nowak. Duchowni o duchownych

Nowa książka adwokata Artura Nowaka: “Duchowni o duchownych”

„Duchowni o duchownych” – sekretne życie duchownych skrywane w cieniu ołtarza. Z czym zmagają się polscy księżą i zakonnicy, gdy zostają sam na sam ze sobą? O tym w książce, jakiej w Polsce jeszcze nie było – „Duchowni o duchownych”. Dylematy moralne, zakłamanie, problemy psychiczne, homoseksualizm, alkoholizm, narkomania, pedofilia, czyli nieświęte życie tych, którzy mają prowadzić wiernych ku świętości. To nie są wymyślone historie, a relacje z pierwszej ręki. Autor, Artur Nowak, rozmawia z byłymi księżmi, zakonnikami i diakonami. Wszyscy rozmówcy wypowiadają się pod imieniem i nazwiskiem: Marcin Wójcik – były kleryk, Robert Samborski – były diakon, Marcin Kuśmierek – były ksiądz, Lesław Juszczyszyn – były ksiądz, Piotr Szeląg – były ksiądz, Maciej Biskup – dominikanin, Tomasz Dostatni – dominikanin, Kasper Mariusz Kaproń – franciszkanin, Kazimierz Bem – pastor.

  • ISBN: 9788365157911
  • okładka: miękka ze skrzydełkami
  • liczba stron: 200
  • cena okładkowa: 30.00

Do nabycia wyłącznie w sieci: https://www.oddeskidodeski.pl/ksiazki/duchowni-o-duchownych/


Autor brał udział w realizacji filmu braci Sekielskich – „Tylko nie mów nikomu”. Książka i film to dwa odrębne dzieła, ale mówiące poniekąd o podobnych sprawach.

Duchowni o duchownych to osiem wywiadów przeprowadzonych przez Artura Nowaka z byłym klerykiem, byłym diakonem, byłymi księżmi, dominikaninem, franciszkaninem oraz pastorem. Autor zadaje bardzo ważne pytania. Czy chłopcy, którzy udają się do seminarium są w stanie podjąć tak ważną decyzję? Czy nie są na to za młodzi? Zadaje pytania dotyczące nauki w seminariach, celibatu, samotności księży, związków z kobietami, pojawiających się dzieci, problemów psychicznych.

Książka jest dobrze napisana, temat w tej chwili bardzo na czasie. Nie szokuje – ujawnia to o czym słyszeliśmy, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to dzieje się na tak wielką skalę. Autor w sposób spokojny opowiada o rzeczach, które naprawdę się wydarzyły. Rozmówcy wskazują jak powinno być i co można zmienić w polskim kościele.

Podsumowując:
To mocna książka, którą z pewnością powinni przeczytać młodzi chłopcy, którzy wybierają się do seminarium. Autor w niej nie poucza lecz rozmawia, zadaje trafne pytania. Pokazuje, że są formacje w których jest inaczej.

Recenzja czytelnika za FB


Rozmowa Tomasza Siekielkskiego z Arturem Nowakiem o książce “Duchowni o duchownych”.


Artur Nowak, Małgorzata Szewczyk-Nowak – Żeby nie było zgorszenia. Ofiary Mają głos

Artur Nowak – Kroniki opetanej

Mariusz Zielke, Artur Nowak – Zło


 

Dni niektórych biskupów są policzone – wywiad z Arturem Nowakiem

Warszawskie Targi Książki

Podcast

 

Artura Nowaka