Adwokatura to wolność odpowiedzialna, dodająca skrzydeł

Adwokatura to wolność odpowiedzialna, dodająca skrzydeł

Adw. Krzysztof Woliński kandydatem na stanowisko Dzielkana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.Szanowne Koleżanki i Koledzy !

Gdybyście mieli opisać Adwokaturę jednym słowem , to jakiego słowa użyjecie ? Ja po 36 latach pracy mówię ADWOKATURA to WOLNOŚĆ . Owszem Adwokatura to MY – wolni obywatele. Adwokatura to wolność odpowiedzialna dodająca skrzydeł, zapierająca dech w piersiach, to wartość , która chce się bronić . Czujecie to ?

Czy dla Was to tylko egzaltowany frazes albo marzenie ściętej głowy ? Przechodzę do sedna. Kandyduję na stanowisko Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku w czasie , gdy praworządność jest problematycznym przedmiotem dyskusji, gdy wymiar sprawiedliwości w naszym kraju, w tym i Adwokatury jest niepokojąco zły i wymaga gruntownej naprawy.

Chciałbym aby dla Każdej i Każdego z Was Adwokatura znaczyła Wolność, żebyście czuli radość i dumę z tego , ze jesteście Adwokatami, żebyście mieli satysfakcję z prowadzenia spraw, z udzielania pomocy prawnej, żebyście czuli, że Wasze wysiłki i zaangażowanie maja sens, że zapewnia Wam godziwy byt i bezpieczną , przewidywalną przyszłość że stanowią trampolinę do rozwoju i awansu zawodowego .

Kandyduję, gdyż chcę podzielić się z Wami swoim know-how w tym zakresie. Chcę w ten sposób spłacić mój dług wdzięczności Adwokaturze właśnie za to, że z wolnymi obywatelami, – Wami Adwokatkami i Adwokatami – od 36 lat mogę cieszyć się Wolnością, którą rozumiem i kocham nierdzewiejącą miłością, którą chcę cieszyć się w przyszłości i którą wspólnie powinnismy obronić.

Jako najstarszemu wiekiem i stażem adwokackim kandydatowi przystoi mi zaprosić wszystkich stawiających w szranki wyborcze, co niniejszym czynie, do wspólnej debaty o dzisiejszym stanie Adwokatury i Jej przyszłości.

Codziennie tez, zgodnie z obietnica, będę dzielił się na Facebooku swoim doświadczeniem i propozycjami zmian na lepsze. Będę zachęcać Was Koleżanki i Koledzy do ich wsparcia .

SERDECZNOŚCI !

Krzysztof Woliński
adwokat


[su_button url=”http://adwokatmajewski.pl” target=”blank” background=”#d8d3bd” color=”#792c36″ size=”5″ wide=”yes” center=”yes” desc=”Otwiera wydanie MacLawye®’a z wyborem polecanych tekstów w miesiącu”]PRZEJDŹ NA GŁÓWNĄ STRONĘ BIEŻĄCEGO MIESIĄCA[/su_button]