Adwokatura Polska wspiera 31. finał WOŚP

Adwokatura Polska wspiera 31. finał WOŚP
  • Adwokatura Polska wspiera 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  • Naczelna Rada Adwokacka uruchomiła aukcje na rzecz WOŚP.
  • Poszczególne izby adwokackie przygotowały własne aukcje, e-skarbonki, sztaby WOŚP, adwokaci i aplikanci adwokaccy angażują się jako wolontariusze.
  • Wielki finał 29 stycznia 2023 r.

 

Już po raz 31. w całym kraju odbędzie się wielkie święto dobroczynności. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra, by wygrać z sepsą. Jak co roku do ogromu inicjatyw dołączają adwokaci i aplikanci adwokaccy.

Okręgowe rady adwokackie uruchomiły e-skarbonki, w siedzibach izb wystawiane są puszki WOŚP, adwokaci i aplikanci adwokaccy angażują się w jako wolontariusze w kwestę z puszkami. W ORA w Radomiu informacje o tym, w jakich rejonach miasta można spotkać kwestującego adwokata pojawiają się na izbowych social mediach. 

Radomskie środowisko prawnicze ma w tym roku szczególny powód do dumy – w niedzielę, 29 stycznia, na miejskim rynku dla WOŚP zagra zespół L.A.W (Lawyers after work). Zespół tworzą adwokat Jarosław Petrzak i mec. Piotr Drzewiecki.

W Lublinie, oprócz e-skarbonki i puszki w siedzibie ORA, adwokaci angażują się w organizację finału WOŚP w budynku Centrum Kultury w Lublinie. Wśród atrakcji zapewnianych przez lubelskiech adwokatów będzie sesja zdjęciowa dla dzieci w adwokackich mini togach.

Przy izbie warszawskiej, jak co roku, działa sztab WOŚP. Warszawscy adwokaci dzielą się także swoimi talentami – w aukcjach na rzecz WOŚP można licytować lekcje jazdy konnej, tenisa, nurkowania, czy bowlingu, prowadzone przez adwokatów, wystawione są także obrazy adw. Martyny Kowalskiej czy karykatury autorstwa apl. adw. Klaudii Bolesławskiej z Izby Adwokackiej w Katowicach.

AUKLCJE SZTABU WOŚP przy ORA w WARSZAWIE

Do wielkiego licytowania dołączyła również Naczelna Rada Adwokacka, wystawiając w tym roku dziewięć aukcji.

 

źródło: adwokatura.pl