365 Lekcji Religii. Książka Rafała Betlejewskiego

365 Lekcji Religii. Książka Rafała Betlejewskiego

Książka

Rafał Betlejewski

365 Lekcji Religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić.

Odkryj fakty, które są przemilczane w polskim Kościele. Książka “365 Lekcji Religii” to miażdżąca krytyka mitologii katolickiej od Adama i Ewy, aż do świętości Jana Pawła II. Kup tę książkę, aby mieć mieć większą świadomość prawdy lub podaruj ją bliskiej osobie, która wciąż nie wybudziła się z religijnego snu. Wszystkie argumenty przeciwko religii katolickiej zebrane w jednej książce.

Projekt

365 Lekcji Religii, to projekt, który powstał aby:

(1)  Budować świadomość prawdy: Lekcje religii są w każdej szkole, a jednak coraz mniej wiemy o “narodowej religii”. Skąd się wziął katolicyzm, jak powstał, kto go kształtował, jaki ma wpływ na życie przeciętnego Polaka.

(2) Przeciwdziałać fundamentalizmowi: polskie życie społeczne i polityczne ulega coraz większemu wpływowi religii, pojawiają się ruchy radykalne i fundamentalistyczne, rozliczni “rycerze Chrystusa”, ministrem edukacji jest katolicki doktryner. Naszą misją jest przeciwdziałanie fundamentalizmom religijnym poprzez dzielenie się wiedzą.

(3) Zadawać pytania i omawiać wątpliwości: na lekcjach religii w szkole ciężko jest zadawać pytania sceptyczne czy wątpiące. A jednak religia, jak każde zjawisko społeczne i kulturowe, stwarza pytania i budzi wątpliwości. Dlaczego wierzymy w Jezusa a nie Zeusa, dlaczego chodzimy do kościoła a nie synagogi, czy Jahwe może być ojcem Jezusa, skoro Jezus jest Nim samym, czy to możliwe, żeby Maryja była dziewicą… itd. Ciekawość jest naturalna, wątpienie jest podstawą myślenia, a zadawanie pytań drogą do wiedzy.

 

 

 


***